• Pirmdiena, 2020. gada 13. jūlijs
  • Vārda diena: Margarita, Margrieta
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Katrīna Puriņa saņem ielūgumu uz pozitīvo emociju šovu «LAI TOP!»

LAI TOP!

Bērnu un jauniešu centra „Rīgas skolēnu pils” folkloras kopā „Kokle” ir jauna dalībniece! „Kokles” mēģinājumus pēdējā laikā regulāri apmeklē Katrīna Puriņa. Piederīga kolektīvam viņa sajutās jau pēc pirmā mēģinājuma — tik draudzīgi un atsaucīgi ir kopas dalībnieki! Gluži kā Katrīnai, arī viņiem ļoti patīk jokot un daudz priecāties. Katrīna jau no agras bērnības sekojusi līdzi katriem Dziesmu svētkiem, tiesa, tikai kā skatītāja. Pirmā reize, kad „Kokle” bija svētku dalībnieku vidū, bija pozitīvi un lietaini 1995. gada Dziesmu svētki. Tiesa, neviens no kopas pašreizējiem dalībniekiem vēl nebija piedzimis!

Katrīna stāsta, ka mēģinājumos kopā ar „Kokli” atvilkusi elpu savā saspringtajā ikdienas skrējienā. Viņa iepazinusi latviešu mūziku kā ko ļoti nomierinošu, un viņu kopīgi izpildītā dziesma palīdzējusi viņai iegūt lielu mieru. Katrīna guvusi arī jaunas atziņas par gaidību un radību nozīmi folklorā, un tas, ka viņas darbs ir saistīts ar bērniņa piedzimšanu, licis izjust šo dziesmu emocionāli dziļi, ko viņa cer nodot arī skatītājiem.

„Kokle” ir tradīcijām bagāts kolektīvs — viņi katru gadu ielīgo Jāņus E. Virzas un E. Stērstes memoriālajā muzejā „Billītes”, pavasaros un rudeņos kopīgi apceļo Latviju, rīko vasaras nometnes un dzied galda dziesmas pirms kopīgām maltītēm. Kopa savu jauno dalībnieci raksturo kā mērķtiecīgu, prasīgu stratēģi ar lielisku humora izjūtu. Humors nav svešs arī pašiem „koklētājiem” — bez Dubajas mākslīgās salas un Ulurū kalna Austrālijā, kā sapņu uzstāšanās vietu viņi min... nakts klubu Coyote Fly!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Lai top!

LAI TOP!

Lai top!

LAI TOP!

Raidījuma viesi: «Dārdi» 1

LAI TOP!