• Svētdiena, 2021. gada 13. jūnijs
  • Vārda diena: Uva, Ainārs, Zigfrīds
  • Rīgā viegls lietus, +15 °C, ZR vējš, 3m/s
LSM Bērnistaba

Antidopinga attālinātā konference

Sporta ziņas

Latvijas antidopinga birojs pirmo reizi organizējis attālinātu konferenci. Tās mērķis – pievērst uzmanību ne tikai dopinga atklāšanai un sodīšanai, bet arī izglītošanai. Turpina Andris Auziņš.

Antidopinga biroja rīkotajā konferencē piedalījās vairāki Latvijas labākie treneri un sportisti. Šoreiz tēmās vairāk pievērsa uzmanību tieši jauniešu sportam – psiholoģija, motivācija un patika dzīvot sportiski aktīvu dzīvi pat, ja sapnis par profesionālu karjeru nepiepildās.

Intervija - Mārtiņš Rubenis, Latvijas kamaniņu sporta izlases treneris
Intervija - Artis Ābols, Latvijas hokeja valstsvienības treneris
Intervija - Mārtiņš Rubenis, Latvijas kamaniņu sporta izlases treneris

Šāda veida konferences ir jaunā Antidopinga biroja pieeja, kopš birojs vairs nav kādas iestādes pakļautībā, tās budžetu no simts tūkstošiem gadā palielināja septiņas reizes. Lielu daļu naudas ierastie provju ņēmēji tērēs tieši sabiedrības izglītošanā un veselīga dzīvesveida popularizēšanā, kas jau pašā saknē palīdz novērst aizliegto vielu lietošanu vēlāk.

Intervija - Mārtiņš Dimants, Latvijas Antidopinga biroja direktors

Attālinātas šāda veida konferences varētu norisināties arvien biežāk arī pēc pandēmijas beigām, jo šāds formāts potenciāli ļauj piesaistīt daudz lielāku interesentu skaitu, kas palīdzētu novērst neatļautu vielu lietošanu sportā.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!