• Otrdiena, 2020. gada 7. jūlijs
  • Vārda diena: Maruta, Alda
  • Rīgā +13.6°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Atslēgas: «Pieci prezidenti»

Atslēgas

Neilgi pēc neatkarības atgūšanas jaunievēlētā Saeima pilnā apjomā atjaunoja Latvijas Republikas Satversmes darbību un tajā iedibināto valsts varas triju pīlāru hierarhiju. Līdzās parlamentam un valdībai bija jāizvēl arī augstākā amatpersona Latvijas Republikā – Valsts prezidents. Par to kļuva Guntis Ulmanis. Kopš viņa Latvijai bijuši jau pieci prezidenti – arī Vaira Vīķe Freiberga, Valdis Zatlers, Andris Bērziņš un Raimonds Vējonis.

Kā jebkurš tautas kalps, arī prezidents ir tipisks algots darbinieks. Mēs, vēlētāji un nodokļu maksātāji, esam pieņēmuši viņu darbā un maksājam algu par konkrēta darba veikšanu. Latvijas Valsts prezidenta amata pienākumi ir vairāk ceremoniāli, viens no galvenajiem –  reprezentēt valsti starptautiski. Šīs nedēļas Atslēgu sērijā ņemsim vērā dažādus šī amata pārstāvim svarīgus kritērijus un skaidrosim to, vai visi līdz šim bijušie šī amata pārstāvji ir īsti līderi un šī amata cienīgi.

Komentāri (2)

Sarmīte Bremze
Lieli cilvēki apspriež gadsimtus, notikumus, personības; vidusslānis - notikumus un personas; parastie , vienkāršie cilvēki apspriež cilvēkus...
Es lepojos - esmu Latviete, dzīvoju Latvijā, lepojos ar saviem vecākiem,ar savu Latviju, Sēliju,kur dzīvoju ,un ar savu gadsimtu, un zinu, ka mēs izaudzināsim dēlus unmeitas- līderus,prezidentus. Arī Ķibilda kungam novēlu mācīties un augt un augt...
Haralds Elceris
pateikts jau neslikti. bet. idejas piemirsās. vienkāršie cilvēki arī iebalso vienkāršus cilvēkus vai divkāršus cilvēkus un mediokrus Kangarā†ā un tad nu tie izliekās smalku ļaužu esam un sadomājās, ka veido vēsturi.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Atslēgas

Atslēgas
Anotācija

Atslēgas: «Latvijas iestāšanās Eiropas Savienībā un NATO»

Atslēgas

Atslēgas: „Padomju Latvijas industriālais milzis RAF”

Atslēgas