Lielākā intriga kā allaž bija atklāšanas ceremonijas karognesēja paziņošana. Šis gods uzticēts 3x3 basketbola izlases kapteinim Agnim Čavaram. Viņš ar komandu lielajam startam šobrīd gatavojas treniņnometnē Spānijā. Latvijas komanda Tokijā būs jauna un maz pieredzējusi. No 33 komandas sportistiem 26. tās būs pirmās Olimpiskās spēles. No pirmo reizi OS iekļautajiem sporta veidiem Latviju pārstāvēs 3x3 basketbola izlase un karatē sportists Kalvis Kalniņš. Eiropas spēļu uzvarētājs Kalniņš ierasti startē svara kategorijā līdz 61 kg, bet OS piedalīsies svara kategorijā līdz 67 kg.

Intervija - Kalvis Kalniņš, karatē sportists

1.jūlijā pēc Pasaules Vieglatlētikas savienības oficiāla lēmuma Latvijas komandu kā pēdējās papildināja trīs vieglatlētes -800m skrējēja Līga Velvere kā arī škēpmetējas Anete Kociņa un Madara Palameika.

Intervija - Madara Palameika, šķēpmetēja

Latvija būs pārstāvēta 14 sporta veidos – pirmo reizi sieviešu tenisā redzēsim divas latvietes, Aļonai Ostapenko Tokija būs otrā Olimpiāde, bet Anastasijai Sevastovai pirmā. Tenisistiem dalība Olimpiādē nav viennozīmīga, jo tajā nevar izcīnīt ne naudas balvas, ne reitinga punktus.

Intervija - Anastasija Sevastova, tenisiste (WTA 56. rakete)

Covid protokola dēļ sportisti Tokijā varēs ierasties ne ātrāk kā 5 dienas pirms pirmā starta un spēļu norises vieta būs jāatstāj 48 stundas pēc sacensību noslēguma.

Olimpiskās spēles Japānas galvaspilsētā Tokijā norisināsies no 23.jūlija līdz 8.augustam.