• Otrdiena, 2020. gada 20. oktobris
  • Vārda diena: Leonīda, Leonīds
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«700 pasaules brīnumi. Vjetnama» 1. - 5. sērija

700 pasaules brīnumi. Vjetnama

Vjetnama – valsts, kas mums saistās ar traģisko karu, «zelta zvaigznītes» balzamu vai smaidīgiem cilvēkiem konusveida cepurēs. Vjetnama ir daudz vairāk kā eksotiska valsts, kādu Dienvidaustrumāzijā netrūkst.

Patiesībā tā ir viena no pasaules senākajām valstīm, kas dibināta jau 1000 gadus pirms mūsu ēras. Vjetnama atšķiras ar savu neatkarības cīņu piesātināto vēsturi, labvēlīgo klimatu un neatkārtojamo kultūru.

Mūziķis Mārcis Judzis un krodzinieks Arnis Bikšus parādīs jums vareno Mekongas deltu, krāšņo Halongas līci, mākoņainos Ziemeļvjetnamas kalnus un, protams, iepazīstinās ar labestīgākajiem cilvēkiem pasaulē. 

Otrdiena, 6. augusts

2. sērija

Mekonga – Indoķīnas pussalas lielākā upe, kuras nosaukums vjetnamiešu valodā nozīmē: «9 pūķu upe», jo saskaņā ar  leģendu, tās izteku sargā pūķis. Mekongas deltas iedzīvotāji joprojām nodarbojas ar tradicionāliem amatiem. Dažas profesijas apgūs arī Mārcis Judzis un Arnis Bikšus: no laivinieka līdz kuģa kapteinim, no jumiķa līdz konditoram, no groziņu pinēja līdz vīraka kociņu izgatavotājam. Vjetnamiešu mājturības pusstunda raidījumā 700 pasaules brīnumi, Vjetnama.

Trešdiena, 7. augusts

3. sērija

Divas atšķirīgas pasaules: Mekongas peldošais tirgus, kur rodas sajūta, ka laiks ir apstājies pirms 500 gadiem. Pazemes labirinti, kur gribas tikai priecāties par to, ka laiks, kad šeit dzīvoja cilvēki, ir pagājis ... jo te notika briesmīgas lietas .... kādas? Skatieties raidījuma «700 pasaules brīnumi. Vjetnama» trešajā sērijā.

Ceturtdiena, 8. augusts

4. sērija

Mārcis Judzis un Arnis Bikšus jutīsies kā pēdējās Vjetnamas imperatoru dinastijas pārstāvji, jo viņi noskaidros kā ielavīties harēmā, nobaudīs imperatoru ģimenes iecienītāko ēdienu, noskaidros kā palikt par karali arī pēc nāves… un tā noticēs savai bagātībai, ka jūsu acu priekšā sadedzinās tūkstošiem dolāru! Kāpēc?

Piektdiena, 9. augusts

5. sērija

Apmeklēsim Hanoju – pilsētu, kurā saplūst Āzijas un Eiropas tradīcijas, bet tās simbols ir gudrs bruņurupucis! Te, lai attīrītu karmu un kļūtu laimīgs, jādāvā brīvība šim dzīvniekam. Te būs jāiemācās pasmieties par savām neveiksmēm , jāveic dziedinošas procedūras un, galvenais, jāsaprot: nekādas atšķirības neliegs cilvēkiem kļūt par labiem draugiem! 700 pasaules brīnumi. Vjetnama.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«700 pasaules brīnumi. Vjetnama» 4.sērija

700 pasaules brīnumi. Vjetnama

«700 pasaules brīnumi. Vjetnama» 10. (nosl.) sērija

700 pasaules brīnumi. Vjetnama

700 pasaules brīnumi. Vjetnama. 9. sērija

700 pasaules brīnumi. Vjetnama
Anotācija

«700 pasaules brīnumi. Vjetnama» 10. (nosl.) sērija

700 pasaules brīnumi. Vjetnama

«700 pasaules brīnumi. Vjetnama» 8.sērija

700 pasaules brīnumi. Vjetnama