• Trešdiena, 2021. gada 20. janvāris
  • Vārda diena: Aļģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
  • Rīgā mākoņains, -9 °C, D/DA vējš, 6,69m/s
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip» piedāvā: Izrāde «Meža meitas» – stāsti par pēckara dzīvi mežā

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas raidījumu cikls «Teātris.zip» uzsāk jauno sezonu ar Valmieras Drāmas teātra izrādi «Meža meitas» 5. septembrī plkst. 21.15 LTV1.

Pirmā pieaugušo izrāde «Teātris.zip» jaunajā sezonā – Valmieras Drāmas teātra «Meža meitas» stāsta par bruņoto pretošanos padomju okupācijai, kas it kā bija vīriešu karš, tomēr tas arī bija pirmais karš, kurā dažāda vecuma Latvijas sievietes bija spiestas iesaistīties tieši.

Pēc Otrā pasaules kara jaunas lauku sievietes, skolnieces, meitenes un šo stāstu varones pārtapa par jaunajai padomju varai nevēlamām. Viņas bija spiestas meklēt patvērumu mežā, lai izvairītos no okupācijas varas iestāžu aresta un represijām. Pirms došanās mežā viņas palīdzēja nacionālajiem partizāniem, kuru vidū bija viņu vīri, brāļi, tēvi, draugi un kaimiņi. 

Grāmatas, pēc kuras tapusi izrāde, autore Sanita Reinsone: «Jēdziens meža meitas ir aizgūts no latviešu folkloras, kur tautasdziesmās tā tiek dēvētas meitenes, visbiežāk mežsargu meitas, kas dzīvo mežā vai mežu līdumā. Viņām ir labas zināšanas par mežu un īpaša saikne ar meža dzīvniekiem un kokiem. Meža meitām ir spēcīgas, skaņas balsis un citāds dienas ritums.» 

Pirms izrādes raidījumā «Teātris.zip» Ojārs Rubenis tiksies ar Valmieras teātra aktrisēm Inesi Ramuti un Māru Menniku, kā arī režisoru Mārtiņu Eihi.

Izrādes veidotāji

Režisors – Mārtiņš Eihe
Dramatizējuma autore – Laila Burāne
Scenogrāfs – Māris Ruskulis
Kostīmu māksliniece – Rūta Kuplā
Gaismu mākslinieks – Mareks Lužinskis
Lomās: Dace Everss, Māra Mennika, Skaidrīte Putniņa, Inese Ramute, Baiba Valante, Zane Leimane, Lote Katrīna Cērpa

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!