5. septembris, otrdiena

2. sērija

Mārtins Grūbers turpina meklēt pacienta Aloiza Bahmeijera demences cēloņus. Vecais vīrs vienmēr bijis pilnīgi vesels, bet tagad vairāku insultu rezultātā cieš no Binsvangera encefalopātijas. Tā kā Aloizs vairs nevar vadīt aitu fermu, viņa meita Karīna nolēmusi fermu pārdot. Karīnas meita Džozija ir kategoriski pret, jo vienmēr dzīvojusi pie vectēva, mācās lauksaimniecības skolā un arī savu nākotni redz vectēva saimniecībā. Diemžēl Džozija ir nepilngadīga un nespēj pārliecināt māti paturēt saimniecību. Karīnas attiecības ar tēvu ir pārāk sarežģītas, un viņa vēlas aizmirst pagātni un atgūt savas meitas uzticēšanos. Mārtinam Grūberam izdodas atklāt Aloiza patieso saslimšanas iemeslu un dot ģimenei iespēju noslēgt rēķinus ar pagātni.

6. septembris, trešdiena

3. sērija

Aizrautīgais kalnu riteņbraucējs Fēlikss Dreijers sagādā dakterim Mārtinam Grūberam nopietnas raizes, jo atsakās doties uz operāciju. Jaunais vīrietis vēlas baudīt dzīvi un nedomāt par veselības problēmām. Viņš cieš no ļaundabīgas limfomas, un metastāzes ir stipri bojājušas viņa mugurkaulu. Bet tad Fēlikss satiek godkārīgo jauno zinātnieci Līviju Pāvelu. Abi izjūt savstarpējas simpātijas, vienīgi Līvija nevēlas nopietnas attiecības, jo ieradusies Elmavā rakstīt savu doktora darbu. Kad Līvijai parādās dīvaini izsitumi, Fēlikss iepazīstina viņu ar dakteri Grūberu. Mārtins Grūbers pieļauj alerģisku reakciju un nozīmē Līvijai izmeklēšanu, jo bažījas par lipīgu infekciju, kas var apdraudēt Fēliksa veselību.

7. septembris, ceturtdiena

4. sērija

Fēlikss Dreijers nevēlas atteikties no kalnu riteņbraukšanas. Mugurkaula operācija nozīmētu uz visiem laikiem pamest sportošanu. Fēlikss mēģina aizraut arī Līviju ar riteņbraukšanu, bet meitenei ir grūti viņu saprast. Viņa vēlas, lai Fēlikss piekristu operācijai. Dakteris Mārtins Grūbers atklāj Līvijas analīzēs bīstamu baktēriju, ar ko varēja aplipt arī Fēlikss. Mārtins vēlas izdibināt, ko tieši Līvija pēta savā ķīmijas doktora darbā un kāpēc viņa to raksta kalnu namiņā Elmavā, nevis universitātes laboratorijā. Grūberu ģimeni gaida jauns izaicinājums: Lilī mirušās mātes Sonjas tēvs Rolfs Pflīgers un viņa meita Karo vēlas atjaunot attiecības ar Lilī Grūberi. Lilī uzsāk praksi slimnīcā, un nejauši satiek savu vectēvu Rolfu un tanti Karo.

8. septembris, piektdiena

5. sērija

Divpadsmit gadus vecajam Semijam Federeram ir liekais svars. Zēns dzīvo divatā ar tēvu, kurš liek viņam ievērot diētu un nodarboties ar sportu. Arī skolā Semijam neklājas viegli. Viņš nobasto stundas un dodas makšķerēt uz ezeru, kur notiek negadījums. Par laimi, dakteris Grūbers paspēj izglābt Semiju no noslīkšanas. Pēc sarunas ar Semiju Mārtins Grūbers uzzina, ka zēnam ļoti pietrūkst mātes klātbūtnes un viņš ilgojas, lai viņa vecāki atkal dzīvotu kopā. Mārtins apsola Semijam, ka noskaidros viņa liekā svara cēloni. Hansam Grūberam saplīst traktors. Līzbete raizējas, ka nepaspēs apdarīt visus darbus saimniecībā, bet tad Lilī sagādā viņiem pārsteigumu.