• Svētdiena, 2019. gada 25. augusts
  • Vārda diena: Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna, Patriks
  • Rīgā +23.3°C, Z vējš 0.4m/s, 771mm Hg, 43%
LSM Bērnistaba

Kultūršoks: «Vai Radošo personu atbalsta likums atrisina radošo problēmas?»

Kultūršoks

Pēc 20 gadus ilgušām diskusijām Saeima pērn pieņēma Radošo personu atbalsta likumu. Jau pirmajos tā darbības mēnešos konstatēti vairāki trūkumi, kas nupat ar likuma grozījumoem laboti. Proti, nabadzības slieksnis, lai pieteiktos radošo personu atbalstam, bija tik zems (ienākumi ne ne vairāk kā 215 eiro - puse no minimālās mēnešalgas mēnesī), ka pieteikties varēja ļoti maz cilvēku un atbalstam piešķirtais finansējums iegūla VKKF neizmantots.

Vai šī sliekšņa palielināšana līdz 3/4 no minimālās mēnešalgas atrisina problēmu? Radošo profesiju pārstāvji vēlētos citādu atbalstu. Vairāk - piektdienas raidījumā #Kultūršoks.

Komentāri (1)

Gita Morris Vāgenheima
Atvainojos, ja biju neuzmanīga un palaidu garām, bet - cik tad liela ir tā DĪKSTĀVES stipendija?
Otrs - dejas kritiķi LV un Igaunijā. Cik tieši Igaunijā mēnesī saņem DEJAS KRITIĶIS? Varbūt igauņi biežāk un vairāk dejo nekā latvieši, un tur dejas kritika ir pilna laika nodarbe? Latvijā, protams, diešana [laid mūs tur laimē diet] ir ietverta himnā, BET! Vai tiešām Latvijā ir tik daudz DIEŠANAS, ko intensīvi kritizēt 8 stundas dienā, 5 dienas nedēļā, 50 nedēļas gadā (atskaitu 2 gadskārtēja atvaļinājuma nedēļas)??? Un, vai radoša darba kritiķi / vērtētāji vispār atbilst "radošas personas" kritērijam? Kritiķis var novērtēt / nokritizēt piecās minūtēs radošu darbu, kas māksliniekam varbūt prasījis piecus gadus darba? Kāds tur, lūdzu, ir darba apjoma samērs? UN - nekautrēsimies pavaicāt, cik godprātīgi mākslinieki deklarē savus honorārus un maksā par tiem nodokļus, lai vispār būtu tiesīgi pieprasīt "dīkstāves stipendijas" no citiem nodokļu maksātājiem?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Intervija ar Zigmaru Liepiņu

Kultūršoks

Kultūršoks: «Sezonas skaļākie notikumi»

Kultūršoks
Anotācija

Kultūršoks: «Sezonas skaļākie notikumi»

Kultūršoks