• Trešdiena, 2020. gada 29. janvāris
  • Vārda diena: Valērijs, Aivars
  • Rīgā +3.2°C, DA vējš 1.3m/s, 746mm Hg, 87%
LSM Bērnistaba

Ciklā «Teātris.zip» – Ibsena «Noras» iestudējums Jaunajā Rīgas teātrī

Teātris.zip

Latvijas Televīzijas raidījumu ciklā «Teātris.zip» 5. oktobrī plkst. 21.25 LTV1 būs skatāms Henrika Ibsena «Noras» iestudējums Jaunajā Rīgas teātrī (JRT). Iestudējuma režisore – Māra Ķimele.

«Leļļu nams» (1879), ko Māra Ķimele iestudējusi ar nosaukumu «Nora», ir viena no populārākajām norvēģu klasiķa Henrika Ibsena lugām, kuru mēdz iestudēt gan kā feminisma manifestu cīņā par sievietes līdztiesību ar vīrieti, gan kā laulības dzīves melodrāmu, gan pat kā detektīvu sižetā savērptās intrigas dēļ.

Šis «Noras» iestudējums pirmizrādi Jaunajā Rīgas teātrī piedzīvoja 2017. gada pavasarī. Izrāde joprojām ir JRT repertuārā un izpelnījusies īpaši atzinīgus vērtējumus par aktierdarbiem. «Spēlmaņu nakts» nominācijas saņēma gan titullomas atveidotāja Jana Čivžele, gan Kaspars Znotiņš par Ranka lomu.

Izrādē spēlē Jana Čivžele, Ivars Krasts, Kaspars Znotiņš, Iveta Pole, Edgars Samītis

Izrādes režisore – Māra Ķimele, scenogrāfs – Andris Freibergs, kostīmu māksliniece – Jana Čivžele, gaismu mākslinieks – Jānis Sniķers.

Pirms izrādes ieraksta demonstrējuma raidījuma «Teātris.zip» studijā Ojārs Rubenis tiekas ar aktrisi Janu Čivželi, kura par izrādi tika nominēta «Spēlmaņu nakts» balvai, ar viņas vīra Helmera lomas atveidotāju Ivaru Krastu un izrādes režisori Māru Ķimeli, kurai šī jau ir otra «Nora» Jaunajā Rīgas teātrī.

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!