• Otrdiena, 2020. gada 4. augusts
  • Vārda diena: Romāns, Romualds, Romualda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Ministre par Šipkēvica atlīdzību par koncertu «Mīlestības vārdā. 18+»

Tieša runa

Komentāri (5)

Gita Morris Vāgenheima
Nesaprotat, "par ko tiek uzbrukts (kultūras ministrei un Šipkēvicam)," tāpēc, ka uzbrukts netiek; - tiek uzdoti inteliģenti, pamatoti jautājumi.
Jānis Laiks
1. Vai nav tā, ka AP rādītajos dokumentos summas bija BEZ PVN? Ja jā, tad Melbārdes norādes par to, ka summas ir neto, ir nepatiesas, jo tām jāpluso PVN, tikai tad mīnus IIN.
2. Melbārde ar saviem uzskatiem kļūst arvien nepatīkamāka, neraugoties uz it kā profesionalitāti. Šādi uzskati nedrīkstētu būt iespējami par valsts naudu algotajos slāņos, tie noteikti nedrīkst būt dominējošie un vispār uzklausāmie! Valsts nevar attīstīties, ja mēs slepenojam nodokļu izlietojumu un bargi nesodam katru, kas nespēj to taupīgi izlietot. Melbārdes retorika veicina aizdomas par krāpšanos, negodīgumu un naudas piesavināšanos partijas vai privātās interesēs.
3. Atrunas par sabiedrības dažādību, par mākslinieku nepatiku pret atklātību ir pilnīgi absurdas - nodokļu maksātājiem ir jāzin, kas, cik, par ko saņem, jo saņēmēji šo naudu PAŠI NAV NOPELNĪJUŠI. Es, kā maksātājs, kas nevar izvairīties no nodokļiem, GRIBU ZINĀT, vai VISI MĀKSLINIEKI ARĪ MAKSĀ NODOKĻUS NO SAVIEM HONORĀRIEM, nevis pēc paraduma slēpj tos, bet staigā ar pastieptu roku sev papildus labumus meklējot, jo "pārāk mazi un neregulāri" esot ienākumi. Tas nedrīkst būt diskutējams jautājums - nodokļu izlietojumam jābūt atklātam līdz otrajai zīmei aiz komata un personas vārdam. Āmen.
Vija Kilbloka
Gribētu saprast, bet nesaprotu, par ko tiek uzbrukts kultūras ministrei un Šipkēvicam. Kurš no lielajiem runātājiem nesaņem par darbu vismaz tūkstoti eiro mēnesī uz rokas!? Un arī no valsts naudas. Par darbu cilvēkiem ir jāmaksā. Un labākas, kā arī godīgākas kultūras ministres par Daci Melbārdi mums nav bijis nekad.
Andris Upenieks
Tas bija nožēlojami. Neviena kļūdas (apzinātas!) atzinuma. Kultūras ministre zaudē savaldīšanos nekulturālībā: valsts nauda jāapsaimnieko kulturāli, sākot ar sevi, nevis kašķīgā tonī - ja visi, tad visi. Žēl, ka Melbārde to nesaprot, bet, ja izliekas nesaprotam, tad nožēlojami. Tāda paštaisnība un augstprātība liek kundzei demisionēt.
Gita Morris Vāgenheima
Samulsu, pat, atvainojiet, apstulbu: Latvijā vispirms sarunā NETO summu un tad tai pieskaita nodokļus??? Vai normāli nav - sarunāt atlīdzību, un tad summas saņēmējs maksā ienākuma nodokli? Raidījuma vadītājs pareizi iestarpināja - LV par mākslinieka honorāru jāmaksā tikai 15%. Tātad - par 17,000 honorāru nodoklis = 2,550, uz rokas paliek 14,450. Par 10,000 - nodoklis = 1,500; uz rokas - 8,500. Ja mūziķis prasīja NETO summu 10,000, tad tai būtu bijis jāpieskaita 1,765. Vai tā nebūtu bijis sakarīgāk un - galvenais - arī taupīgāk? - Te es uzreizi dāmai no Valsts Kontroles varu pačukstēt priekšā, ka ir izsaimniekoti (7,000 - 1,765) pieci tūkstoši divsimt trīsdesmit pieci eiro nodokļu maksātāju naudas.
P.S. : Un tas "uzņēmēja darbības līgums," kur mūziķis vēl pilda visus iespējamos blakus amatus, vispār izklausījās galīgi aiz matiem pievilkts.
P.S.2 : Par mūziķa honorāru un citām autoratlīdzībām LV likums paredz 40% neapliekamo minimumu, lai segtu ar radošo darbību saistītos izdevumus.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!