Lai iepazītu šo sirreālo zemi, britu aktieris un komiķis Aleksandrs Ārmstrongs dodas gandrīz 2000 kilometrus garā ceļā, aplūkodams Islandes ievērojamākās vietas, tostarp aktīvu vulkānu netālu no galvaspilsētas Reikjavikas, pasaulslavenu geizeru, vienu no lielākajiem ledājiem Eiropā un salu, kuru 20. gadsimta 70. gados gandrīz pilnībā iznīcināja lavas straume, un baudīdams Islandes kultūru un neparastos kulinārijas meistardarbus – vulkānisku maizi, pūdētu haizivi un aitas aci. Ceļojuma beigās ir jāatzīst – šī neparastā un skaistā zeme nelīdzinās nevienai citai. 

Pirmdiena, 5. decembris

1. sērija 

Savu Islandes piedzīvojumu Aleksandrs Ārmstrongs sāk ar lidojumu virs vulkāna krātera, no kura izplūst 1200 grādus karsta lava. Pēc tam viņš apmeklē slavenu geizeru, kas devis vārdu visiem pasaules geizeriem, un pusdienās bauda ezera vulkāniskajos dubļos ceptu maizi. Ceļā uz valsts galvaspilsētu Reikjaviku Aleksandrs satiek dāmu, kura spēj redzēt elfus un laumiņas un sarunāties ar tiem, un viņu vārdā ir sarīkojusi protestu. Bet Reikjavikā Aleksandrs apmeklē unikālu muzeju, uzzina par neparasto islandiešu alus likteni, iepazīstas ar 2019. gada Eirovīzijas dziesmu konkursa dalībniekiem grupu “Hatari” un izbauda pilsētas naktsdzīvi. 

Otrdiena, 6. decembris

2. sērija

Islandes ceļojuma otrajā daļā Aleksandrs Ārmstrongs dodas iepazīt valsts ziemeļus – tās vēstures šūpuli un tradīciju glabātāju. Islandiešu tradīciju izpēte sākas ostas pilsētā Hūsavikā, kur tiek baudīts Islandes nacionālais gardums – pūdēta haizivs, kuru noskalo ar vietējo degvīnu, sauktu par “melno nāvi”. Pēcāk Aleksandrs nododas tādām tradicionālām islandiešu nodarbēm kā vaļu vērošana un džemperu adīšana. Tad viņš dodas noskaidrot, kā islandieši pavada gaišās vasaras naktis un kādas ir Islandes zirgu neparastās spējas. Ceļojuma otrā daļa tiek noslēgta ar alus vannu un aitkopju kora koncertu Mīvahdna ezera krastā.

Trešdiena, 7. decembris

3. (nosl.) sērija

Sava Islandes ceļojuma noslēgumā Aleksandrs Ārmstrongs dodas uz valsts dienvidu daļu, kur uz sniega motocikla iepazīst plašo Vahdnajēgidla ledāju, smailītē lodā starp majestātiskiem milzu aisbergiem, bauda svaigu omāru un kokteili ar 1000 gadus vecu ledu. Tālāk ceļš ved uz Islandes Pompejiem – Heimaejas salu, kuru 1973. gadā daļēji iznīcināja vulkāna izvirdums. Te viņš iepazīst kādu neparastu un adrenalīnu rosinošu bērnu izklaidi, satiek rotaļīgu vali un beidzot atrod vienīgo vietu Islandē, kurā vasaras nakti var pavadīt tumsā. Islandes ceļojums noslēdzas Vīkā – pilsētā, kurā viesus cienā ar aitas acīm, kuru katru brīdi gaidāms vulkāna izvirdums un pludmalē kāju spert uzdrošinās tikai paši drosmīgākie. Islandieši savās dziesmās dzied par zemi, kur mutuļo 100 grādus karsti dubļi, pilsētas pāršķeļ lūzuma zonas un ēdiena ir tik maz, ka nākas ēst sapuvušu haizivi, bet ļaudis jūtas patiesi laimīgi, tur dzīvodami. Un pēc visa redzētā un piedzīvotā Aleksandrs saka: “Es viņiem pilnībā pievienojos.”

Iceland with Alexander Armstrong. Lielbritānija, 2021.

12+