• Sestdiena, 2021. gada 27. februāris
  • Vārda diena: Līva, Līvija, Andra
  • Rīgā skaidrs, +4 °C, Z/ZR vējš, 6,69m/s
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «C vitamīns»

Aizliegtais paņēmiens

Kur C vitamīna ir vairāk - sacenšas brokoļi, paprika, apelsīni, kivi, avenes un vēl citi augļi un dārzeņi. Vai, piemēram, skābi kāposti tiešām ir vērtīgāki par svaigiem? Pērkam, taisām analīzes un nebaidāmies no gripas.

Komentāri (4)

Jānis Laiks
Padoms Meriditai: ieviesiet omi laukos - ir daudz pusvientuļu pensionāru ar dārziņu, kuri par palīdzību dārza darbos būs gatavi dalīties ar ražu, ko paši nespēj patērēt, - āboliem, sulām, ogām. Vajag tikai pameklēt un, ja ir savs auto, gan sadarbības partneris atradīsies.
Reinis Avots
Nu pipec, visu sapirka lieveikalā.... Vismaz līdz nakts tirgum varēja aiziet.
Runā par dabīgām lietām, dabīgajiem vitāmīniem, bet Latvijā augušām lietām vietas praktiski nav, pērk ziemas vidū papriku un no hvz kurienes vestas citrusu lietas. Pērk pilnīgas nesezonas preces.
Kur cidonijas, upenes, aronijas, dzērvenes un citas Latvijā augušas lietas, kuras ir brīvi piejamas visur Latvijā? Nu nenormāli virspusīgi tam visam tiek pieiets, kā jau 90% sižetu. Nu neticās, ka visā žurnālistu komandā nav neviena civēka, kuram ir kaut neliela izpratne par pārtiku un pārtikas vērtību.
Svaigas ogas esot sarežģīti dabūt? Aizej līdz tirgum - meža dzērvenes ņem cik gribi, cidonijas, āboli utt. pakaļ met.
Kādi brokoļi, spināti? Brokoļu sezona beidzas novembra beigās, decembra sākumā, ja ļoti paveicas. Viss nesezonas produkts tāpat aug zem jumta, cik Italijā vai Latvijā.
Lielākie pie mums atrodamie augļi/dārzeņi vispār palika aiz kadra.... Spainija, turcija, itālija.... nevar saprast ko reklamē, tūrisma ceļojumus vai ko.
Neticu, ka arī intervētie cilvēki visi ir tik nezinoši. izskatās, ka speciāli izlasīti tādi "prikolīgākie" vai smieklīgākie.

Reinis Avots
Meredita, es vēl 3 gadus atpakaļ arī dzīvoju Rīgas mikrorajonā (Pļavnieki). Joprojâm vienīgais tirgus, kuru apmeklēju regulāri ir Lubānas tirgus. Tieši tur arī pagâjušo nedeļu redzēju kaudzēm meža dzērveņu par visnotaļ demokrâtisku cenu. Cidonijas arī īsi pirms jaungada bija. Upenes sezoná ir cik tik gribi. Par nakts tirgu minēju tīri daudz demokrâtiskāko cenu dēļ.
Šodien biju miniRimi, redzēju cidoniju sīrupu plauktā, upeņu dula un saldētas upenes arī ir manītas lielveikalos. Sukædes no vietējiem augļiem, ogām, sulas. Maxima protams mazāk, bet Rimi un Top ir daudz Latvijas ogu un produktu pieejami.
Tīri cipariski, ja jau par mg gāja runa raidījumā salīdzinæšanai.
Upenēs, kuras nu galīgi nav reta oga, nu reáli, ja izbāž galcu no lielveikala ierastajiem plauktiem, un arī tur ir, var dabūt sezoná uz katra stūra, ir 2000+ mg C uz 1kg.
Rekordists protams ir mežrozīte tur ja pareizi atceros bija 4000+mg uz 1kg. Bet par tām - ok, gluži uz katra stūra nav atrodamas.
Visos vai gandrīz visos mikrorajonos cik esmu redzējis 5dienās tieši pie lielveikaliem (pie Maximám parasti esmu manījis) ir Bráļu tirgus (purčiks, pļavnieki, mežciems, par citur nezinu, reti apgrozos), tur to visu pieminēto var nopirkt tik cik vajag un vēl pāri paliks. Pie Rimi Zoom arī 5dienās ir redzēts.
Pilns internets ar visádiem klàt pievedējiem, pērkam kopâ, tiešajām pirkšanām etc.
Es arī gluži laukos nedzīvoju, bet lielveikalos pērku salīdzinoši maz lietas, tipa alu, cukuru, kādu maizes kukuli. Augļi, dārzeņi, gaļa, piena produkti, zivis ir lokālie pa tiešo vai vietējo ražotāju. Attiecīgi nevajag stāstīt, ka lielveikals ir vienīgā opcija. Pasaki, kurš mikrorajons- pateikšu Tev ātri variantus
meridita_dita
Man gan patika, ka izvēlēti parasti lielveikala produkti. Tādi ko lieto ikdienā. Jo man nav pieejamas ne upenes, cidonijas utttt... Uz nakts tirgu diemžēl arī netieku.
Mani - daudzbērnu ģimeni no mikrorajona, kuriem nav omes laukos un uz tirgu tikt ir nereāli, šis raidījums ļoti uzrunāja. Tas bija par mani.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Covid-19 un ceļošana»

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Krīzē cietušie un lielā nauda»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Covid-19 un ierobežojumi» 1

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Covid-19 un ierobežojumi»

Aizliegtais paņēmiens