• Ceturtdiena, 2021. gada 25. februāris
  • Vārda diena: Alma, Annemarija
  • Rīgā apmācies, +4 °C, D/DR vējš, 2,57m/s
LSM Bērnistaba

Šodienas jautājums - kā risināt Covid-19 krīzi?

Šodienas jautājums

Komentāri (4)

Jānis Laiks
Gluži manas domas. Viens secinājums, kas Latvijas valstij būtu jāizdara pēc šī epidēmijas ārprāta, ir - esošā, proporcionālā vēlēšanu sistēma (ar tās trūkumiem) nenodrošina, ka valsts varā tiek ievēlēti gudri, kompetenti un spējīgi valstsvīri, bet tur nokļūst vai nu politiski angažētas "mēbeles", vai īslaicīgu populistu partiju biedri, īpatņi bez jebkādas sajēgas par likumdevēja un izpildvaras darbu. Šie cilvēki nav spējīgi strādāt ne krīzes, ne miera apstākļos, viņu mērķis ir izbaudīt savu posteni un tīksmināties par sasniegto. Otrs - valsts tiešās pārvaldes (papīru ražotāju) darbinieku sniegums ir nožēlojams, neskatoties uz milzīgo iesaistīto skaitu un, ja miera laikos tas neko citu kā valsts atpalicību neveicina, tad krīzes laikā tas tiešā veidā izraisa praktiskā darba darītāju pārslodzi un cilvēku nāves. Valsts uzblīdusī pārvalde nav radusi ne domāt, ne rezultatīvi strādāt. Kā Vitenbergs teica - saskaņošana parasti prasa 5 mēnešus, - tas ir viņu temps.
Jānis Laiks
Tā bija atbilde komentāram Uldis Uģis Tilgass.
Gundega Mičule
Vakardienas (6.01.) raidījums nodemonstrēja, cik zems (diemžēl ) ir mūsu ž6urnālistu līmenis, tā vietā, lai saprastu un izvilinātu lietus būtību, raidījuma vadītāji (it īpaši Guntis Bojārs- un ne pirmo reizi) nodemonstrēja klaju naida, nepieklājības un necieņas izpausmi pret Latvijas valsts vadītāju! Kas tas par jautājumu:" vai tā bija drosme atlaist Viņķeli"? Galīgi nav svarīgi, vai tā bija drosme un faktiski jau sen bija redzams, ka Viņķele grib spēlēt solo, tēlot gādīgo, aizmirstot, ka viņas primārais uzdevums ir domāt un rīkoties, lai samazinātu saslimstību! Uzskatu, ka ir liela Viņķeles atbildība par to, ka Latvijā šobrīd tik daudz inficēto un mirušo. Lai Dievs dod Kariņam veselību, izturību, gudribu un veiksmi turpināt strādāt Latvijas labā! Ja Latvijas iedzīvotāji turpinās domāt, ka demokrātijas uzdevums ir noriet valdību un veicināt haosu, tad tiešām nekāda labā nākotne mūs negaida. Beidzot būtu jāsaprot, ka katram savā vietā ir godīgi jāizdara darāmais! Kritizēšana pa labi un kreisi, kur pagadās uzplaukumu neveicina. Vajag atbalstu cilvēkiem, kuri cenšas. Toties nav ko žēlot negodīgos un demagogus. Uzdodot jautajumus, žurnālistiem būtu jāprot izšķirt, ne tikai kāda ir šī brīža situācija, bet arī, kāda ir cilvēka motivacija darboties - valsts labā vai politiskās karjeras dēļ. Žurnālistiem ir jābūt sabiedrības ētikas izpratnes veicinātājiem, nevis kaut kādas abstraktas taisnības meklētājiem.
Uldis Uģis Tilgass
Manuprāt, “Šodienas jautājums” parādīja, ka valdībā ir tikai viens īsts (valsts) vīrs — Ilze Viņķele. Visi citi ministri kā piemītas sliekas locījās, lavierēja starp nepateikto, puspatiesībām un meliem, tā īsti neatbildot ne uz vienu jautājumu; daži pat uzskatīja, ka labāk neierasties vispār (Ģirģens); arī Valsts Prezidents patiesībā pateica neko. Pēc valdības ministru uzstāšanās man pirmo reizi ilgu gadu laikā kļuva baisi par mūsu nākotni.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!