Kristīne ir Latgales meitene, Līvāni un Daugavpils ir viņas pilsētas, kur augusi un mācījusies. Kopā ar mammu no agras bērnības piedalījusies folkloras ekspedīcijās, tāpēc var teikt, ka folklora un tautas mūzika ir Kristīnes identitāte: “Esmu vēl kolhozu laiku bērns, un tam ir arī labā puse. Esmu izbaudījusi visdažādāko lauku darbu sūrumu, tāpēc labi saprotu, par ko runā mūsu tautas dziesmas,” stāsta viņa pati.

Ilgstoši dziedājusi un spēlējusi savas mammas izveidotajā folkloras kopā “Ceiruleits”, ko pati, teju vēl bērns būdama, arī vadījusi. Kristīne ne tikai dzied, viņa pārvalda arī vijoles un kokles spēli, ir darbojusies arī etnoroka grupā “Laimas muzykanti”, spēlējusi dančus, kas postmodernā veidā ir izplatījušies mūsdienu kultūrā un ko var saukt par vienas jauniešu daļas vaļasprieku vai pat dzīvesveidu. 

Izjuzdama tautas mūziku ne tikai kā aizraušanos, bet arī kā misiju, arī augstāko muzikālo izglītību Kristīne ieguvusi etnomūzikas jomā – studējusi Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijas Etnomuzikoloģijas nodaļā. Savulaik, mūziķa un grupas “Autobuss debesīs” līdera Marta Kristiana Kalniņa aicināta, muzicējusi projektā, Imanta Kalniņa oriģinālmūziku atskaņojot jaunā, etnomūzikai raksturīgākā izpildījumā, kuras rezultātā izveidojusies tautā iemīļotā ekspresīvā starpžanru grupa “’Raxtu raxti”, savukārt Kristīnes un Marta sadarbība pārauga mīlestības attiecībās.

Aktīvi darbojusies pedagoģijas jomā ne tikai Latvijā, strādājot par folkloras un tradicionālās vijoļspēles skolotāju, bet vadījusi tradicionālās mūzikas nodarbības arī ASV, Kanādā un Austrālijā. Kā vijolniece un dziedātāja piedalījusies dažādās teātra izrādēs, tostarp veidojusi arī izrāžu muzikālo materiālu: izrādē “Drakula. Dēmoni” Latvijas Nacionālajā teātrī (rež. Regnārs Vaivars), Ziemassvētku koncertiem Dailes teātrī (rež. Mihails Gruzdovs), Valta Pūces muzikālajai izrādei “Sūnu ciema zēni”, Uģa Prauliņa folkbaroka operai “Opera Ficta” u.c. 

Daudz koncertējusi dažādos festivālos Latvijā un pasaulē. Sadarbojoties ar komponistu Valtu Pūci, ierakstīts albums “Šaizemē/Taizemē” un muzikālais projekts CD “Es arī” kopā ar pasaulē zināmo etnodžeza trio “The Shin” (Gruzija). 

Viens no interesantākajiem projektiem ir grupa “Brāļi un māsas”, kurā pulcējušies mūziķi, kas ne tikai gadu gaitā ir tikušies dažādos projektos, kur liela loma bijusi tautas un pasaules mūzikai mūsdienīgā interpretācijā, bet kuriem ir arī radniecīgas saites. Ilze un Andris Gruntes, Kristīne un viņas brālis Edgars Kārklis kopā muzicē ne tikai uz skatuves, bet jau kopš bērnības. Brāļu un māsu kompānijā muzicē arī visu kopējais draugs, talantīgais sitaminstrumentālists Artis Orubs. “Tā vienmēr ir īpaša sajūta muzicēt kopā ar cilvēkiem, kurus jūti, mīli, ar kuriem var runāt bez vārdiem, mūzikas valodā!” atzīst paši mūziķi.