Lauku zemnieks Eduks uzzina, ka viņam atlicis dzīvot vien 6 mēnešus, tomēr doties uz sanatoriju ārstēties viņš atsakās. Sirdsmieru viņš rod sarunās ar savu bērnības draudzeni, aklo meiteni Tāsīti, kurai vienīgajai viņš var uzticēt savu noslēpumu. Tāsīte iemāca Edukam izkliegt savu sāpi ar dziesmu mežā, kas kļūst par viņu tikšanās vietu. Kādu dienu, braucot mājup, viņi satiek kāzu muzikantu - klejotāju Ruduku, un Eduks piedāvā viņam pajumti. Rodas nešķirama trijotne.

Daugavpils teātra un režisora Viestura Roziņa izrāde «Kliedzēji» nominēta četrām, bet saņēmusi divas «Spēlmaņu nakts» balvas, tostarp kā Gada mazās formas izrāde.

Pirms izrādes raidījumā «Teātris.zip» ar Ojāru Rubeni sarunājas režisors Viesturs Roziņš un Ruduka lomas atveidotājs Agris Krapivņickis.

Režisors: Viesturs Roziņš
Dramatizējuma autore: Ludmila Roziņa
Scenogrāfs un kostīmu mākslinieks: Valters Kristbergs
Komponists: Jēkabs Nīmanis
Gaismu mākslinieks: Sergejs Vasiļjevs

Lomās: Milena Savkina, Agris Krapivņickis, Mihails Abramovs, Kristīne Veinšteina, Egils Viļumovs, Zanda Mankopa.

«Teātris.zip» un LSM.lv piedāvā spēli “Teātra guru akadēmija”, kurā aicināti piedalīties visi tie, kas kaut reizi spēruši kāju teātrī, uzskata sevi par teātra faniem vai entuziastiem. Jautājumi gan par izrādi «Kliedzēji», gan «Teātra.zip» raidījumu ierakstiem, aktieriem, režisoriem un kritiķu terminiem. Spēle atrodamalsm.lv.

Raidījumu ciklu atbalsta