• Pirmdiena, 2020. gada 6. aprīlis
  • Vārda diena: Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta
  • Rīgā +4.0°C, D vējš 0.4m/s, 774mm Hg, 79%
LSM Bērnistaba

«Lielās mūzikas balvas 2017» pasniegšanas ceremonija

Lielā Mūzikas balva

Lielā Mūzikas balva ( LMB) ir Latvijas valsts augstākais apbalvojums mūzikā.

1993. gadā Latvijas Republikas Kultūras ministrijā pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas tika pieņemts lēmums ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē atzīmēt ar īpašu balvu.

Žūrija, kuras sastāvā ir žūrijas priekšsēdētājs, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) emeritus profesors  Vilnis Strautiņš; muzikologs, JVLMA docētājs  Boriss Avramecs; muzikoloģe, Latvijas Radio 3 «Klasika» žurnāliste  Liene Jakovļeva; muzikoloģe, Latvijas Radio 3 «Klasika» žurnāliste  Maruta Rubeze; muzikoloģe, žurnāla «Mūzikas saule» redaktore  Ilze Medne; muzikoloģe, izdevniecības «MusicaBaltica» direktore Solvita Sējāne un muzikologs Guntars Pupa visa gada garumā apmeklējuši koncertus un ik mēnesi tikušies sēdēs.

Janvārī žūrija izvirzīja nominantus septiņās kategorijās – «Gada jaunais mākslinieks», «Gada jaundarbs», «Par izcilu darbu ansamblī», «Gada uzvedums», «Gada koncerts», «Par izcilu sniegumu gada garumā», «Gada mūziķis». Nominantu vidū augstas raudzes mūziķi, kuri ar savu sniegumu pārsteiguši un iedvesmojuši klausītājus ne tikai Latvijā, bet arī aiz tās robežām. Taču, kurš katrā nominācijā saņems balvu, tiks izlemts īsu brīdi pirms Lielās Mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijas, kad žūrija atkal sanāks kopā, lai balsotu par laureātiem. Tomēr vienas Lielās Mūzikas balvas statuetes īpašnieks zināms jau tagad – balvu par mūža ieguldījumu saņems komponists Romualds Kalsons.

Komentāri (1)

Gita Morris Vāgenheima
Atkal jau tas "augsti" godājamais un "ļoti" cienījamā. Atkal jau tas latviski spītīgais dalījums pēc ģenitālijām: vīrišķās - godājamas; sievišķās - cienījamas. turklāt vīrišķās AUGSTI godājamas, bet sievišķās - ĻOTI cienījamas. Kaut ir taču arī cienījami vīrieši un godājamas sievietes. Nemaz nerunājot par to, ka tos, kurus cienām, ne vienmēr īpaši godājam; un tie, kurus oficiālais protokols prasa "godāt", ne vienmēr ir cienījami vai cienīti. Bet nu Ditai Lūriņai uzslava par to, ka lietoja TAGADNES (godājamis, cienījamā) nevis PAGĀTNES ciešamās kārtas divdabjus (godātais, cienītā). Tas viņai noteikti gēnos no tēta, kuru tāpat kā mani savā laikā latviešu valodas pareizrunā dresēja Endzelīna skolniece Celmiņu Ieva.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Lielā Mūzikas balva 2019

Lielā Mūzikas balva

Gada jaunais mākslinieks – Saksofonists Aigars Raumanis

Lielā Mūzikas balva