LTV1 piedāvā kongresam veltītu vēsturisku raidījumu ciklu, kas stilistiski iekļaujas sirsnīgo Latgales stāstu „Cytaidi latviskais” ietvaros. Katra raidījuma pamatā ir stāsts par vienu personību - Latgales kongresa delegātu, kuras dzīves ceļš pirms un pēc kongresa spilgti ilustrē Latvijas vēstures krustpunktus.

Pirmā raidījuma varonis ir Staņislavs Kambala (1893–1941) – vienīgais no latgaliešiem, kurš piedalījās Latgales kongresā un Latvijas valsts proklamēšanas aktā.

Raidījumā tiksimies ar Staņislava Kambalas dzimtas turpinātājiem gan dzimtajās mājās Latgalē, gan ‘’Rideļu Dzirnavās’’ Tukuma pusē, Latvijas Bankas vēstures konsultante Ineta Lipša analizēs Kambalas kā banķiera darbību, tēlnieks un monētu mākslinieks Ivars Drulle atklās, kāpēc piedalījies konkursā par Latgales kongresam veltītas jubilejas monētas izveidi, kādus motīvus un simbolus iekļāvis tās aversā un reversā. Uzzināsim, ka ne vien uzvārdi, bet īsta radniecība saista Staņislavu Kambalu ar latviešu basketbolistu Kasparu Kambalu. Stāstīsim, kādi vēsturiski dokumenti ir saglabājušies par šo personību Latgales un Rīgas muzejos un arhīvos.

Cikla idejas autori ir Daugavpils Universitātes docents Valentīns Lukaševičs un LTV redaktore Sandra Freiberga, vēstures konsultanti Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Viduslaiku, jauno un jaunāko laiku vēstures nodaļas vadītājs dr.hist. Toms Ķikuts un šīs nodaļas pētnieks mag.phil. Imants Cīrulis. Raidījumu ciklu vadīs tā autors un Latgales pētnieks Valentīns Lukaševičs, režisore Zita Kaminska, redaktore Sandra Freiberga, vadošais operators Andris Sarma.