«Es to nekad neesmu sapratusi un nesapratīšu, kāpēc ne Virza, ne viņa «Straumēni» nav mūsu kultūras kanonā,» tā saka dzejnieka mazmeita, rakstniece, tulkotāja un diplomāte Anna Žīgure.

Latvijas Televīzija dokumentālo raidījumu ciklu «Dzimtaskoks» turpina ar stāstu par Edvartu Virzu un viņa dzīvesbiedri dzejnieci un tulkotāju Elzu Stērsti. Tā ir dzimta, kuras likteņa līkloči ļauj personīgi izstaigāt Latvijas vēsturi no valsts dibināšanas līdz neatkarības atgūšanai. Tas ir stāsts par dzejnieku, kura darbi okupācijas gados tika aizliegti pilnībā. Un dzejnieci, kura savu literāro darbību nolika otrajā plānā, atdodot daļu no sevis, pēc pašas vārdiem, «dzejniekam ar lielo burtu». Jo, kā kādā vēstulē savai dzīvesbiedrei raksta Virza, «Es nevaru strādāt, ja blakus istabā neskan tavi soļi...».

Dzimtas vēsture nav atraujama no procesiem, kas ietekmē ikvienu – izsūtījums Sibīrijā, okupācija, trimda, konfliktēšana ar varu... Arī E. Virzas un E. Stērstes dzimtaskoks zarojas Sibīrijā, kurā Elza Stērste nonāk pēc notiesāšanas par «tēvzemes nodevību» saistībā ar darbību tā dēvētajā «franču grupā». Latvijā viņa atgriezās jau ar pārciesta insulta atstātajām sekām, bet vienlaikus ar nezūdoši gaišu skatu uz dzīvi. Es varu! Man jāvar! Šis literātu dzīves moto pārmantots arī dzimtas turpinātājos, kuri nu par savu pienākumu uzskata okupācijas gadu pārestību atlīdzināšanu.