• Svētdiena, 2020. gada 7. jūnijs
  • Vārda diena: Gaida, Arnis, Arno
  • Rīgā +12.9°C, - vējš 0m/s, 757mm Hg, 82%
LSM Bērnistaba

Izcilais BBC režisors Pīters Maniura ieradies veidot “Dzimuši Rīgā” tiešraidi

Dzimuši Rīgā

Godalgotais telekanāla BBC režisors, Eiropas Raidorganizāciju Apvienības Mūzikas un Dejas ekspertu grupas viceprezidents Pīters Maniura (Lielbritānija) 9. jūnijā ieradies Rīgā, lai uzsāktu darbu pie zvaigžņu koncerta “Dzimuši Rīgā” starptautiskās tiešraides režijas veidošanas. Unikālais projekts “Dzimuši Rīgā” pulcēs Rīgā dzimušos pasaulslavenos mūziķus, kuru sniegumu vēros miljoniem skatītāju Eiropā.

Starptautiskā televīzijas režijas autoritāte Pīters Maniura Latvijā veidos viena no nozīmīgākajiem “Rīga 2014” programmas notikuma – klasiskās mūzikas koncerta „Dzimuši Rīgā” - starptautiskās tiešraides režiju. Pirmoreiz šāda mēroga Latvijas kultūras notikumu translēs ne tikai Latvijas Televīzija, bet arī Eiropas kultūras kanāls „ARTE” un citas Eiropas valstu televīzijas. „Dzimuši Rīgā” televīzijas ieraksta vizuālais risinājums tiks veidots līdzīgi Vīnes filharmoniķu koncertu atspoguļojumam televīzijas ierakstos Šēnbrunnā, kur tiek uzsvērta arī atmosfēra klausītāju vidū, izcelta arhitektūra, veidojot īpašu pilsētas pievilcības noskaņu.

Godalgotais režisors Pīters Maniura veidojis, piemēram, karalienes Elizabetes II Zelta jubilejas koncerta tiešraides režiju un par saviem darbiem novērtēts ar “Emmy” un “Bafta” balvām. Kopš 2013. gada viņš darbojas arī projekta ”Opera North” valdē. 2012 gadā BBC paspārnē režisors aizsāka darbu pie jaunas, inovatīvas mākslas un mūzikas digitālās platformas izstrādes “The Space”, pirms tam ieņemot BBC klasiskās mūzikas un dejas nodaļas vadītāja amatu.

Koncertā “Dzimuši Rīgā” uzstāsies Maija Kovaļevska, Inese Galante, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš, Miša Maiskis, Baiba Skride, Iveta Apkalna, Vestards Šimkus, Raimonds Pauls un Laima Jansone, kā arī Latvijas Radio koris, Valsts akadēmiskais koris „Latvija” un diriģents Māris Sirmais, kamerorķestris „Kremerata Baltica” un īpaši šim projektam izveidots orķestris, kurā apvienojušies mūziķi, kuri pašlaik spēlē ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas orķestros. Orķestri diriģēs diriģents Andris Poga. Koncerta „Dzimuši Rīgā” idejas autore ir Daina Markova, režisors Dāvis Sīmanis, scenogrāfs Aigars Ozoliņš.   

Biļešu cena uz 6.jūlija koncertu ir iepriekšpārdošanā – no 10 līdz 100 eiro, biļetes pieejamas „Biļešu Serviss” kasēs un Rīga 2014 kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”.

Koncerta translācijas projekts tiek veidots sadarbībā ar nodibinājumu „Rīga 2014”, Latvijas Radio un Latvijas Nacionālā operu.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Dzimuši Rīgā. Latvijas klasiskās mūzikas zvaigžņu koncerts 5

Dzimuši Rīgā

Tiekamies koncertā «Dzimuši Rīgā»!

Dzimuši Rīgā

Koncerts „Dzimuši Rīgā" jau šovakar LTV1 2

Dzimuši Rīgā

G.Krēmers projektā „Dzimuši Rīgā"

Dzimuši Rīgā

«Dzimuši Rīgā» LTV komandu stiprinās BBC eksperti

Dzimuši Rīgā