• Pirmdiena, 2020. gada 1. jūnijs
  • Vārda diena: Mairita, Bernedīne, Biruta
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 767mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens: Lielbritānijas sociālie dienesti Latvijas pilsonei atņem bērnu

Aizliegtais paņēmiens

Lailas Brices sākums Anglijā bija cerību pilns – Londonā viņa ierādās 2007. gada nogalē, drīz vien viņai pievienojās vecākā meita Maija. 2008. gadā jau Londonā pasaulē nāca viņas meita Katrīna. Par spīti grūtībām, laika gaitā Laila bija atrisinājusi svarīgākos jautājumus – viņa bija atradusi dzīvokli labā pilsētas rajonā un no mājām strādāja par redaktori kādā medijā, kā arī pasniedza franču valodas privātstundas. Viss mainījās 2010. gada 5. martā. Gada sākumā darbu uzteikusi Katrīnas auklīte. Kamēr Katrīnai nebija atrasts bērnudārzs vai jauna auklīte, viņu esot pieskatījusi vai nu Laila, kas lielāko daļu laika strādājusi no mājām, vai arī vecākā meita Maija. Taču 5. martā Laila saņēmusi negaidītu zvanu. Viņas priekšnieks uzstājis, ka viņai nekavējoties jāierodas redakcijā. Maija tobrīd bija universitātē un pieskatīt mazo māsu nav varējusi. Šajā brīdī Laila zvanījusi draudzenei, kas arī dažkārt pieskatījusi mazo Katju. Draudzene uzreiz piekritusi braukt meiteni pieskatīt, taču Lailas priekšnieks turpinājis nepārtraukti zvanīt un licis steigties uz darbu, bet draudzene kavējusies sastrēgumā. Pārliecinājusies, ka ar Katrīnu nekas slikts nenotiks, Laila, bailēs zaudēt darbu, devusies uz redakciju. Kamēr Laila jau bija devusies uz darbu, bet viņas draudzene vēl nebija ieradusies, Lailas mājas īpašnieks iegājis viņas dzīvoklī, ieraudzījis meiteni tajā vienu pašu un izsaucis policiju. Kad viņa atgriezusies mājās, mazās Katrīnas tur jau vairs nav bijis. Katrīna kopš tās dienas atrodas britu sociālo dienestu un audžuvecāku uzraudzībā. Oficiālās iestādes uzskata, ka Lailas izdarītais pārkāpums bija gana nopietns, lai uzskatītu, ka viņa Katrīnai ir bīstama. Ar meitu Lailai atļauts tikties retos gadījumos un sociālā darbinieka klātbūtnē. Pētot Lailas Brices lietu, atklājās, ka šādā situācijā nonākuši simtiem, pat tūkstošiem Lielbritānijā dzīvojošu vecāku, tai skaitā arī vairākas ģimenes no Latvijas. Tāpēc rodas jautājums – cik bieži sociālo dienestu lēmums – šķirt bērnu no ģimenēm – ir bijis pamatots?

Komentāri (5)

Igors Klodnickis
diemžēl es šaubos , ka kautkas tai mammai izdosies vai vispār iezdosies atgriezt savu meitu jo anglijas likumdošana šajā jomā ir stingra es piekrītu tam iepriekšējam konentētājam kurš teica , ka pie mums latvijā arī tās tiesības tiek pārkāptas jo piemums jau arī neklājas spoži ar bērnu tiesībām nerunājot jau par citām tiesībām , kas mums ķipa tiek dotas , bet reāli tas darbojas tikai uz papīra , bet praksē nekas tamlīdzīgs nedarbojas tomēr lai veicas šai mātei atgūt savu meiteni.
Zane Biele
diemžēl pēc sarunas nepiekrītu ka tas nenotiek arī Latvijā, diemžēl notiek sazvvērestība arī Latvijā! Latvijā šķiet ja nemaldos tika izņemti 8000 bērni no latvijas ģimenēm, un daudzi tiek atdoti ASV pilsoņiem,šī ir zvēra stistēma, škiet ka bērni ir vajadzīgi ne tikai audžuģimenēm,bet kādam grupējumam, un citiem nolūkiem
Inese Vitola
Protams arī es jūtu līdz šai māmiņai, tas ir smagi un nežēlīgi. Jā tā ir sistēma pret kuru cīnīties nau viegli, bet es tomēr ļoti ceru ka izdosies. Taču ne vienmēr ir jāvaino sistēmu, protams šis gadījums neatiecās uz to, man ļoti labi pazīstamai mātei, ja viņu tā var nosaukt, arī atņēma bērnu un manuprāt tas bija pareizākais risinājums. Bieži mūsu tautietes sagādā bērnus lai tiktu pie lielajām bērnu naudām, taču reāli viņām nau ne laika ne vēlēšanās nodarboties ar bērnu audzināšanu. Jo bez darba ir arī jāatūšās un jāpaceļ glāzīte, bet bērns pa to laiku aug savā vaļā. Šai māmiņai es patiesi novēlu veiksmi. Lai izdodās!!!
Edgars Šataitis
Dzivoju uk pietiekami lai vareetu izteikties par so gadiijumu- te nu nezinu cik % sievietes nav speegiigas dzemdeet-resnuma deel, 14 gados jau bijusi 3 aborti, narkotikas... statistika varbuut ka to neparaada bet es to zinu, nu un tad meklee sitaadus gadijumus lai taku blaakki pasmaidiitu un justos ka vecaaki.. Un runaajot par kautkaadaam sisteemaam uk, te nav nekaads cilveeciigais aspekts, visa valsts ir sistema kuru vada kompis. Domaaju ka LV vajadzeetu vairaak iestaaties par saveejiem seit, un paraadiit ka neesam vienaldziigi-tada veida butu iespeeja atgriest tautiesus maajaas.. UK sistema un netikai sitaa, ir nezzeeliigas bez jebkadas liidzjutibas..!!!!!!!!! Speeju tai mammai kura bija sizetaa!!!! :*

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

1. jūnija «Aizliegtais paņēmiens»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Valdības caurie lēmumi» 5

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

25. maija «Aizliegtais paņēmiens»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Alerģijas»

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Alerģijas»

Aizliegtais paņēmiens