• Trešdiena, 2021. gada 24. februāris
  • Vārda diena: Diāna, Dina, Dins
  • Rīgā migla, +4 °C, D/DR vējš, 4,63m/s
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Zīdaiņu aukle»

Aizliegtais paņēmiens

Komentāri (6)

JanisLaiks
1. Kā ir ar vecāku atbildību, to vecāku, kuriem atņem šos bērniņus, lai nodotu valsts aprūpē? Vai vecākiem ir jāiesaistās materiāli savu bērnu uzturēšanā? Vai viņiem jāstrādā sociālie darbi, jāārstējas no atkarībām, jāmeklē algots darbs, ja tāda nav, jeb viņi vienkārši tiek atbrīvoti no rūpēm un atbildības? Kādēļ vecākiem nevar likt strādāt šādos un līdzīgos aprūpes namos? Kā valsts paraudzina vecākus, ja jau bērnu uzturēšanu uzkrauj solidāri nodokļu maksātājiem?
2. Vai šeit nav jāievieš sistēma "nauda seko bērnam" un šie 1500 jāizmaksā audžu ģimenei? Piekrītu, ka bērnam līdz 3 g.v. šāda tipa iestāde ir degradējoša, kaitīga un pat bīstama. Tikpat bīstama, kā viņa iepriekšējā ģimene.
Gita Morris Vāgenheima
Vēl viens abpusēji vērtīgs risinājums varētu būt, ka gan šajā, gan citos bērnu namos PRAKTISKĀ apmācībā iesaistītu LV augstskolu Psiholoģijas, Pedagoģijas, Sporta pedagoģijas, Antropoloģijas, Medicīnas, Juridisko, Sociālo zinātņu fakultāšu studentus, kuri tad varētu dzīves īstenībā gan vērot cilvēka attīstības agrīno stadiju, gan piedalīties un labvēlīgi ietekmēt nākamā LV pilsoņa, nākamās cilvēciskās personības veidošanos! Ne?
Mikus Mika
Man bija sapnis, ka audžu ģimenei, kurai iedod bērnu no zīdaiņu nama, līdzi dod nezināmas izcelsmes tabletītes, lai "bērns naktī neraudātu".
Man bija cits sapnis, ka potenciālajam adoptētājam, zinot, ka adoptētāji vēlas tikai veselu bērnu, zīdaiņu nama vadītāja apgalvo, ka zīdaiņu namā visi bērni ir slimi. Turpat blakus ienāk cita darbiniece, kas dzird sarunu, un savas nezināšanas dēļ nodod vadītāju, pasakot, ka nē, ir taču arī veseli bērni, tādējādi ļoti samulsinot vadītāju.
Šajā sapnī putniņš man pačukstēja, ka, tā kā bērnu nami līdz bērna 3 gadu vecumam saņem par katru bērnu nesliktu valsts naudu, viņi ir ļoti ieinteresēti turēt bērnu pie sevis. Rezultātā pie audžu ģimenēm un adoptētājiem nonāk jau tikai neatgriezeniski sabojāti bērni.
Dāvis Slavinskis™
Viens no risinājumiem, ierīko kameras šajās iestādēs un tad šie darbinieki darīs to kas jādara! Bet šis ir tāds galējs risinājums un tas tikai piespiedies nevis liks mīlēt šos bērnus. Otrs, kas ir jādara, jāpaceļ algas un darbā jāņem kvalificēti darbinieki, nevis cilvēks, kurš kaimiņu bērnu stundu ir pieskatījis.
Kristine Miltiņa
Nu jau 28 gadus atpakaļ arī mana māte mani atstāja šajā konkrētajā bērnu namā. Pavadīju tur aptuveni pusotru gadu līdz mani adoptēja. Varu teikt ,ka noskatoties šo sižetu - nekas nav mainījies. Pēc manu audžuvecāku stāsta toreiz un sižeta tagad.. Varbūt telpas tīras un izromentotētas, taču attieksme tuvu nullei. Pabaro un aizmirst.. Es vēl gada vecumā nemācēju velties ,jo nebija neviens kas ar to darbojas un arī svaigu gaisu nebiju redzējusi . Tas viss atspoguļojās biežā slimošanā. Gada laikā sešas reizes slimot ar bronhītu nav normāli zīdainim. Un tas viss tikai tādēļ ,ka nevienam šie bērni nerūpēja un nerūp diemžēl...
Būtu daudz ko teikt par to kā bija ,taču šis sižets ir trāpīgs atspoguļojums realitātei!! Paldies jums!
Emīls Nikodemuss
Bērna aprūpe bez bioloģiskās mātes klātbūtnes ir neauglīga cīņa ar sekām, varbūt ir jāpadomā kā glābt bernu no mātes atņemšanas, kas ir traumas celonis.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Krīzē cietušie un lielā nauda»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Covid-19 un ierobežojumi» 1

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Covid-19 un ierobežojumi»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. «Saeimas deputāti. Alga un darbs» 1

Aizliegtais paņēmiens