• Svētdiena, 2021. gada 11. aprīlis
  • Vārda diena: Hermanis, Vilmārs
  • Rīgā skaidrs, +12 °C, A vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

Ielas garumā. Roberta Feldmaņa un Stendera iela

Ielas garumā

Ceļš no Mežaparka baznīcas līdz Ķīšezeram ir Roberta Feldmaņa iela visā garumā. Tas ir jau astotais nosaukums ielai, kas tika ierīkota 1902. gadā. Roberts Feldmanis bijis mācītājs Mežaparka baznīcā un spējis saglabāt  baznīcu visus padomju gadus, lai gan vairākas reizes tika mēģināts šo “pretpadomju perēkli” iznīcināt. Astoņdesmitajos gados nelielā baznīciņa kļuva par vienu no Atmodas simboliem, bet R. Feldmaņa “dēli” – jaunie mācītāji – sāka kalpot luterāņu baznīcās visā Latvijā. Stendera iela ierīkota desmit gadus vēlāk nekā tagadējā R. Feldmaņa iela un interesanti, ka apbūve sākusies no ielas vidus ar Mežaparkam tik raksturīgajām dvīņu mājām. Aiz Stendera vārda “slēpjas” vācbaltu mācītājs un izgudrotājs Gothards Frīdrihs Stenders jeb Vecais Stenders, kuru šogad pieminām 300. dzimšanas dienā.

Komentāri (1)

Harijs Saukums
Stendera 9. Viktorija Semjonova izteicās ka visu mūžu ir saistīta ar Mežaparku. Iespējams, bet Stendera ielā 9 tāda nedzīvoja. Vēl ir dzīvas tās ģimenes kas dzīvoja padomju laikos. Arī es tajā skaitā.
Māja tika pasludināta avārijas stāvoklī un visus iespēju robežās izmitināja. Bijušo iedzīvotāju vietā iemitināja jaunus iedzīvotājus un māja kā bija, tā palika avārijas stāvoklī.
Esmu smalki izpētījis šīs mājas likteni. Iespējams zinu vienu otru noslēpumu, kuru derēja pārbaudīt. Kur gan pēc kara pēķšņi pazuda mājas pēdējais īpašnieks kalējs Vilhelmsons?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!