• Pirmdiena, 2020. gada 6. jūlijs
  • Vārda diena: Anrijs, Arkādijs
  • Rīgā +13.6°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! Britu seriāls «Nožēlojamie». 1. - 2. sērija

Nožēlojamie

Sērijas balstītas uz franču rakstnieka Viktora Igo romāna «Nožēlojamie» motīviem. Romāns vēsta par katordznieka Žana Valžana laiku ieslodzījumā un vēlāk arī brīvībā, sastopoties ar Francijas sabiedrības nosodošo attieksmi. Notikumi risinās Lielās Franču revolūcijas laikā, iezīmējot Napoleona kaujas, baznīcas un laicīgās dzīves attiecības, plaisu starp bagātajiem un nabagajiem.

Pēc teju 20 gadus pavadītiem gadiem katorgā Valžanu joprojām vajā inspektors Žavērs, Valžans, spītējot grūtībām, kļūst par fabrikas īpašnieku un pilsētas mēru. Tajā pat pilsētā viņu gaida senais naidnieks Žavērs, kurš kļuvis par policijas priekšnieku. Tikmēr Fantīna strādā vaiga sviedros un audzina vārgo meitiņu Kozeti. Fantīna nekādi neizkļūst no savu aizbildņu Tenardjē alkatīgajām rokām. Tomēr Valžans drīz ņem savā paspārnē Fantīnu. Drīz jaunā meitene iet bojā, bet Valžans mazo Kozeti pieņem kā savu meitu. Galvenās lomas atveidotājs ir britu pieredzējušais aktieris Dominiks Vests, kurš nominēts diviem «Zelta Globusiem», tostarp par lomu populārajā attiecību drāmā «Mīlas dēka».  Žavēru atveido britu aktieris Deivids Oujelovs, kurš izpildījis arī Mārtina Lutera Kinga lomu drāmā «Selma». Fantīnas lomā iejutusies mūziķa Fila Kolinsa meita Lilija Kolinsa, bet jauniņā Elija Bembere atveido Kozeti, viņai aktiera darbs nav svešs jau kopš bērnības, spēlējot teātra izrādēs kā vienai no jaunākajām teātra dalībniecēm. Seriāls tiks izrādīts sešās sērijās. Scenārija autors ir velsiešu televīzijas adaptāciju autors Andrjū Deiviss, kurš radījis scenāriju tādiem prominentiem seriāliem kā «Liekulības tirgus», «Lepnums un aizspriedumi», «Karš un miers».

1. sērija

Valžanu atbrīvo no katorgas pēc ilgiem gadiem. Viņam ir saspīlētas attiecības ar izmeklētāju un uzraugu Žavēru. Viņa dēļ Valžanu draud arestēt vēlreiz. Valžanu izglābj kāds laipns garīdzinieks.

2 .sērija

Ir pagājuši septiņi gadi. Valžanam pieder fabrika, un viņš ieņem pilsētas mēra amatu. Ilgs nav viņa prieks, sastopot jaunās pilsētas policistu – Valžana senu naidnieku Žavēru.

Les Miserables

Lomās: Dominiks Vests, Deivids Ojelovo, Lilija Kolinsa, Adīls Ahtars, Džonijs Flinns, Henrijs Loids-Hjūss un citi

Rež: Toms Šenklends

Lielbritānija, 2018

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

«Nožēlojamie» 5. - 6. sērija

Nožēlojamie
Anotācija

«Nožēlojamie» 3. - 4. sērija

Nožēlojamie