• Sestdiena, 2021. gada 6. marts
  • Vārda diena: Vents, Centis, Gotfrīds
  • Rīgā skaidrs, +2 °C, DR vējš, 7,20m/s
LSM Bērnistaba

Uzvelc tautastērpu! 1. sērija

Uzvelc tautastērpu!

«Uzvelc tautastērpu!» ir aicinājums sajaukt kopā tradicionālo, nemainīgo ar mainīgo un plūstošo. Katrs var veidot «pareizo» vai mūsdienīgo tautastērpa risinājumu. Raidījuma veidotāji vēlas parādīt, ka pastāv plaša iespēja izvēlēties, apzinoties to, kas mums ir bijis un izprotot, kas vērtīgas atrodams mūsdienās.

Dīvs Reiznieks tautastērpā tērpties, kopš sevi atceras. Dīva mamma Ilga Reizniece, mūziķe un folkloriste, Dīvu jau no mazām dienām ņēma līdzi uz visiem koncertiem. Vizuāla liecība par Dīva bērnību ir uz 1982. gadā izdotās «Skandinieku» plates vāka. Savukārt Agnese Kleina ir viena no retajām, kura ikdienā uzdrīkstas valkāt ekstravagantos Brigitas Strodas kroņus, kuru radīšanai iedvesma rasta tradicionālajās latviešu galvasrotās.

Komentāri (4)

Ligita Blaua
kā pareizi pārvēst tautu tērpu uz koncerta pasākumu, lai neburzās tajā apģērbu maisā??? it sevišķi blūzes.
Rauls Vēliņš
Paldies par interesantu raidījumu. Ierosinu pēc Barona tautas dziesmu skapja principa izveidot digitālu tautas tērpu skapi, kur katrai tautas tērpa variācijai būtu savs unikālais identifikācijas nr. Līdzīgi kā katrai tautas dziesmai tika pierakstītas visas variācijas. Lūdzu to papildināt ar digitālu ģērbšanās - apģērbu laikošanas iespēju.
Andis Alksniņš
Baltu zīmes nav tikai rotaslietas, bet pilda arī aizsardzības funkcijas. Deformēta zīme ar mainītu ģeometriju nestrādā. Mūsdienu jaunatne to visu uztver tikai kā dizainu, bet aiz zīmēm slēpjas milzīgs spēks, kas var ietekmēt pat dzīvi!
Iveta Upīte
Arī mūsu izcilā dizainere Asnāte Smeltere tautas tērpa tēmu ir parādījusi visās savās modes skatēs jau daudzu gadu garumā.Un tā ir ļoti mūsdienīga pieeja,jo no "Limbažu tīnes"austajiem audumiem tiek veidoti pat ļoti klasiski un eleganti kostīmi,stilīgas kleitas un sarafāni,kas savas izcilās kvalitātes dēļ ir izpelnījušies ne tikai mūsu pašu.latviešu,atzinību!Gan Vācijas vēstniece Andrea Viktorina,gan Izraēlas vēstniece ir uzšuvušas pie Asnātes Smelteres skaistus kostīmus,,žaketes,starpsezonu metelīšus ar visdažādāko novadu tautastērpu rakstiem!Tā ir burvīga lieta,ka var šādi pasniegt tautastērpa interpretāciju!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Uzvelc tautastērpu! Bez cīņas nav uzvaras 15

Uzvelc tautastērpu!
Anotācija

«Uzvelc tautastērpu!» 8. (nosl.) sērija

Uzvelc tautastērpu!

Uzvelc tautastērpu! 7. sērija 2

Uzvelc tautastērpu!
Anotācija

«Uzvelc tautastērpu!» 7. sērija

Uzvelc tautastērpu!

Uzvelc tautastērpu! 5

Uzvelc tautastērpu!