• Pirmdiena, 2020. gada 6. aprīlis
  • Vārda diena: Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta
  • Rīgā +3.8°C, DA vējš 1.8m/s, 774mm Hg, 79%
LSM Bērnistaba

4. studija

4. studija

Komentāri (4)

Ieva Bruņeniece
Kā sauc šādu "žurnālistiku" un tās pārstāvjus, kas atspoguļo tikai vienas ieinteresētās puses (Latvijā pārstāv 1% iedzīvotājus) viedokli?
Rihards Salnārs
Zinātnieks un vadošais pētnieks Dr Jānis Ozoliņš no LVMI Silava, kā zināms, arī ir pret šo debilo iegribu, kurai nav nekāda pamatojuma.
Rihards Salnārs
Somijā 2011.gadā stājās spēkā likuma grozījumi, kas padarīja ieroča iegūšanas procesu sarežģītāku un palielināja minimālo atļauto vecumu ieroča nēsāšanai; šāds lēmums tika pieņemts pēc tam, kad kad PĒDĒJO ČETRU GADU LAIKĀ JAUNIEŠU SARĪKOTĀS APŠAUDĒS NOGALINĀTI GANDRĪZ 20 CILVĒKI.
Likuma grozījumi paredz, ka tiem, kas piesakās ieroča nēsāšanas atļaujai, jāiziet īpaši testi, kuros tiks pārbaudīti vairāki faktori, tostarp personas noslieces uz vardarbību un reakcija stresa situācijās.
Tāpat personām, iesniedzot pieteikumu atļaujas saņemšanai, jābūt policijas atzītam šaušanas instruktora parakstītam dokumentam, kas apliecina, ka persona vismaz divus gadus ir aktīvi trenējies šaušanā.

Ik pēc pieciem gadiem atļaujas īpašniekiem jāpierāda, ka viņi joprojām aktīvi nodarbojas ar šaušanu vaļasprieka līmenī.
Tāpat ir mainīts minimālais vecums ieroča nēsāšanas atļaujas saņemšanai. Vispārējais vecums ATĻAUJAS SAŅEMŠANAI IR 18 GADI, bet pistoles savā īpašumā nevarēs iegūt personas, kas jaunākas par 20 gadiem. 15 gadu vecumu sasniegušie pusaudži varēs saņemt pagaidu atļauju, kas ļauj izmantot vecāku medību ieročus.
Grozījumi tika veikti pēc vairākiem asiņainiem notikumiem, kad jaunieši pavērsa ieročus pret saviem līdzcilvēkiem.
2007.gada novembrī kāds 18 gadus vecs jaunietis Somijas dienvidu pilsētā Tūsulā skolā nošāva astoņus cilvēkus un vēlāk iešāva sev galvā
Pēc gada septembrī Somijas dienvidrietumu pilsētā Kauhajoki kādā arodskolā viens no audzēkņiem atklājis uguni, nošaujot deviņus cilvēkus. Pēc tam 22 gadus vecais puisis iešāva sev galvā.
Abiem jauniešiem bija ieroču nēsāšanas atļaujas.
2009.gada decembrī kāds vīrietis Espo pilsētā lielveikalā atklāja uguni, nogalinot četrus cilvēkus. Pirms tam viņš ar nazi bija nodūris savu bijušo draudzeni, bet vēlāk viņš izdarīja pašnāvību. Lielveikalā izmantotais ierocis bija iegūts nelegāli.
Gita Morris Vāgenheima
" ... Ik pēc pieciem gadiem atļaujas īpašniekiem jāpierāda, ka viņi joprojām aktīvi nodarbojas ar šaušanu vaļasprieka līmenī... " - - - - - - - - Nopietni? Un, ko, lūdzu, nozīmē "nodarboties ar šaušanu vaļasprieka līmenī???"

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!