• Pirmdiena, 2019. gada 26. augusts
  • Vārda diena: Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs
  • Rīgā +19.3°C, D vējš 1.3m/s, 769mm Hg, 71%
LSM Bērnistaba

JAUNA SEZONA! Adreses: «Kaimiņu būšana»

Adreses

No 7. februāra Latvijas Televīzija sāk demonstrēt jaunas raidījuma Adreses sērijas. Adreses ir noturīgs un skatītāju iecienīts LTV raidījums, turklāt vienīgais Latvijā, kas veltīts tikai arhitektūras, dizaina un pilsētvides tematikai. Ik nedēļu ceturtdienu vakaros «Adrešu» autors Mārtiņš Ķibilds ar kādu savu ceļabiedru salīdzinās divas adreses – divus objektus, no kuriem tikai vienu atzīs par labu.

Pirmās sērijas tēma – kaimiņu būšana. Kā pilsētā «sadzīvo» divi kaimiņu gruntsgabali ar dažādu laikmetu un mērogu mājām? Un kā ir ar īpašnieku dažādu rocību, gaumi, ambīcijām, kā arī ar dažādu izpratni par to, kā veidot attiecības ar pilsētu un tuvākajiem kaimiņiem?

Abas autora izvēlētās adreses ir īsti pretpoli. Viena – Daugavgrīvas iela Pārdaugavā pie Vanšu tilta, kur cieši blakus vecajai Švarcmuižas ēkai slejas divi jauni milzu dvīņu torņi – dzīvojamais projekts «Filozofu rezidences». Otra adrese – klusa, šaura un daudziem nezināma ieliņa Rīgas klusajā centrā – Valkas iela, kur šķietami neuzbāzīgi un harmoniski blakus slejas kāda jauna dzīvojamā māja un topoša viesnīca. Kas «Adrešu» kaimiņu duelī uzvarēs – milzu progress Pārdaugavā vai klusā centra neredzamās kaislības?

«Adrešu» autora ceļabiedrs šajos stāstos – šefpavārs Mārtiņš Sirmais. Kā jau lauku puikam no Dikļiem, viņam par lielpilsētas burzmu un kaimiņu būšanu ir savs viedoklis.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Adreses

Adreses

Adreses: «Jaunais vecajam «pičpaunā»» 1

Adreses
Anotācija

Adreses: «Jaunais vecajam «pičpaunā»»

Adreses