• Piektdiena, 2021. gada 5. marts
  • Vārda diena: Aurora, Austra
  • Rīgā mākoņains, -1 °C, Z/ZR vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

Ielas garumā. Tvaika un Ūdens ielas

Ielas garumā

Tvaika ielas un Ūdens ielas nosaukumi raksturo divus no vielas agregātstāvokļiem. Lai gan ielas atrodas katra savā pilsētas malā - viena Sarkandaugavā, bet otra Iļģuciemā -, tām ir daudz kopīga. Abas ielas ierīkotas rūpnieciskos rajonos ūdens tuvumā pie Sarkandaugavas un Zunda, un abās  esam pabijuši pirms divpadsmit gadiem.

Tvaika ielu iecerēts paplašināt un satiksmes plūsmu palielināt. Bažīgi uz to raugās gan Sarkandaugavas attīstības biedrībā, gan  Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrā, kur iesākta Terapijas dārza veidošana. Toties apkaimes iedzīvotājus iepriecina ziņa, ka tiks atjaunota bijušās rūpnīcas «Provodņik»vēsturiskā ēka.

 Ūdens ielai līdzās pēdējos gados ierīkotas trīs jaunas ielas: Nameja krastmala, Aisteres un Durbes ielas. Krasi mainījies arī apkaimes raksturs, jo daļu no fabrikas «Grīvas mēbeles» ēkām  pārņēmuši studenti, vēl citas pārbūvētas biroju vajadzībām. Tomēr dažas grandiozas ieceres šajā apkaimē  burtiskā nozīmē turpina «karāties gaisā» un – ai, kā būtu vajadzīgs tiltiņš pāri Zundam uz Ķīpsalu!  

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Ielas garumā. Jelgava. Prohorova un Cepļu ielas

Ielas garumā

Sešdesmito gadu arhitektūra Ogrē

Ielas garumā

Ielas garumā. Brīvības iela Ogrē

Ielas garumā
Anotācija

Ielas garumā. Jelgava. Prohorova un Cepļu ielas

Ielas garumā