1805. gads. Pjērs, Nataša un Andrejs izbauda Sanktpēterburgas greznās elites priekšrocības. Pilni jaunības maksimālisma un entuziasma, jaunieši ir sasnieguši vecumu, kad dzīves jēgas meklējumi kļūst nozīmīgi gara pilnveidošanā. Labsirdīgais, taču dīvainais Pjērs, Krievijas bagātākā cilvēka dēls, vēlas padarīt labāku visu pasauli. Pievilcīgajam un galantajam Andrejam ir apnikusi bezjēdzīgā eksistence, viņš meklē tās mērķi, kamēr skaistā un enerģiskā Nataša meklē savu patieso mīlestību. Tajā pašā laikā Napoleona armija virzās tuvāk Krievijas robežām. Pjēra, Andreja un Natašas likteņi kopā ar pārējo Krievijas sabiedrību mainīsies uz visiem laikiem.

Krāšņajā krievu rakstnieka Ļeva Tolstoja romāna ekranizācijā starp uzlecošajām ekrāna zvaigznēm lieliski jūtas arī pasaules atzinību ieguvuši aktieri – Džiliana Andersone («X faili»), Toms Burke («Trīs musketieri»), Lilija Džeimsa («Pelnrušķīte», «Titānu dusmas»).

Lai arī šis BBC ražojums ir jaunums (pirmo reizi BBC pārraidīts 2016. gada janvārī), tas jau saņēmis krietnu devu pozitīvu atsauksmju. Laikraksts «The Telegraph» atzinis to par «elpu aizraujošu». «The Guardian» žurnāliste Viva Groshopa raksta: «Tas ir tonāli perfekts, nodrošinot pareizo līdzsvaru starp drāmu un vēsturi, spriedzi un emocijām, kaisli un humoru». Arī citu vadošo laikrakstu speciālisti pirmajai un otrajai sērijai novērtējuma zvaigznes nav žēlojuši, savukārt trešo sēriju par visskaistāko atzinuši «The Express» profesionāļi.