Caur laukumā izveidoto ornamentu, mūziku, enerģiju, ritmu un krāsu četros nosacīti izveidotos tautas vēstures posmos tiks iezīmēta tautas dejas un dziesmas ciešā saikne ar cilvēka mūža ritumu un viņa laiku, bet katras daļas centrā īpašā aranžējumā būs sadzirdami arī dziesmu un deju svētku repertuāra motīvi.

«Deju svētki ir maize latvieša dvēselei. Ikviens no mums, kurš šovasar būs „Daugavas» stadionā, lai kopā radītu lielos deju rakstus, droši var teikt – Latvija ir mana dzīve! Tā ir manas dzimtas pagātne, tas ir mans tagadnes mirklis, tie ir mūsu nākotnes sapņi. Latvijā varam dejot, dziedāt un dzīvot latviski. Tāpēc ir radies stāsts dejā „Māras zeme” – stāsts par ikkatru no mums, par mūsu senčiem. Tas ir stāsts par latvieti vairāku gadu simtu laikā, par latviskām dzīvošanas vērtībām, dzīvošanas dzirksti, trauslumu un mīlestību,” stāsta deju lieluzveduma mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš.

«Katra lieluzveduma „Māras zeme» daļa sākas ar bērna uzņemšanu mūsu vidū – ar krustabām vai kristībām, kā nu kurā laikā tās sauktas. Tās ir kā rituāls, kas apliecina mūsu turpinājumu un mūžību.

Es vēlos, lai šodien mēs satiekamies un saprotam, ka viss izdejotais ir saistīts ar katru no mums – mūsu tautas pagātne veido mūsu šodienu un mūsu nākotni. Viss, kas noticis ar mums, ir daļa no manis,” stāsta režisors Elmārs Seņkovs.

Uzvedumā skanēs grupu „Iļgi”, „Auļi” mūzika, kā arī  Jura Kulakova mūzika Kristapa Krievkalna aranžējumā un latviešu tautas mūzika Jura Vaivoda aranžējumā.

Virsvadītāji: Agris Daņiļevičs, Ilmārs Dreļs, Jānis Ērglis, Taiga Ludborža, Ilze Mažāne, Zanda Mūrniece, Jānis Purviņš, Gunta Skuja, debitantes – Dagmāra Bārbale, Selga Apse (Kanāda).

Goda virsvadītāji: Ieva Adāviča, Marga Apsīte, Taisa Aruma, Skaidrīte Darius (Austrālija), Elga Drulle, Ojārs Grasis, Ingrīda Edīte Saulīte, Rita Spalva un Uldis Šteins.

Mākslinieciskie vadītāji – Jānis Ērglis, Jānis Purviņš.

Režisors – Elmārs Seņkovs.

Scenogrāfs – Reinis Suhanovs.


Koncertā piedalās:

278 jauniešu deju kolektīvi, 7310 dalībnieki

329 vidējās paaudzes deju kolektīvi, 7861 dalībnieks

87 senioru deju kolektīvi, 1847 dalībnieki

45 bērnu deju kolektīvi, 1156 dalībnieki

Kopā 739 deju kolektīvi, 18 174 dalībnieki

SVĒTKU TRANSLĀCIJAS LIELDRAUGI