• Piektdiena, 2019. gada 22. februāris
  • Vārda diena: Rigonda, Adrians, Ārija, Adriāna, Adrija
  • Rīgā -4.0°C, ZR vējš 0m/s, 782mm Hg, 71%
LSM Bērnistaba

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Deju lieluzvedums «Māras zeme»

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Komentāri (6)

Gita Morris Vāgenheima
"Māras zemes" ievadpantos - Lilitas Ozoliņas sonorajā skandējumā - līdz apjukumam samulsināja vīriešu un sieviešu dzimtes paralēlpielietojums: proti - "Imants bija tēvs Tālivaldim, Tālivaldis - Liepai, Liepa - Rūsiņam." Sieviešu dzimtes Liepa = tēvs Rūsiņam?
Tālāk. "Rūsiņš bija tēvs Aucei; Auce - Namejam." [Auce = tēvs Namejam?] Tad - "Namejs bija tēvs Mārtiņam, Mārtiņš Bārtai; Bārta (tēvs) Cīravai; Cīrava (tēvs) Matīsam"??? Vēl tālāk -
Agris bij' tēvs Pededzei; Pededze (tēvs?) Raunai, BET! RAUNA (tomēr) bij' māte Mikum.
Un pie pašām beigām: "Uģis bija tēvs Trikātai; Trikāta (tēvs) Usmai,: kura (tomēr atbilstoši savai dzimtei) bij' MĀTE Vaidavai. Tātad - sieviešu dzimtes Rauna un Usma izņēmuma kārtā bija mātes, bet visiem pārējiem sieviešu dzimtes ģeogrāfiskiem objektiem pantu autors piešķīris vīriešu dzimtes tēva lomu? Vai varbūt latviešu valodā lietvārdu dalījums dzimtēs ir atcelts, un es to vienkārši esmu palaidusi garām? Vai kā?
nanete neimane
Interesanti. Klausoties klātienē šo pat nepamanīju.
P.S. Skandēja Zane Jančevska :)
Zane Barlote
ļoti patika tiešraide, varēja redzēt ne tikai figūras un zīmes ko veido dejotāji, bet arī dejotāju saviļņotās sejas, manā ieskatā ļoti emocionāli, skaistas, laimīgas sejas, krāšņi, grezni tērpi!
Normunds Kalniņš
Diemžēl jāatzīst ka LTV operātori vai režisori šoreiz nostrādājuši galīgi greizi....No deju lieluzveduma neko nevarēja redzēt.Es saprotu ka gribējās parādīt tehniskās iespējas,bet ja nu nesanāk,tad labāk rādiet klasiku.No pāris skatu punktiem ,bet tā lai var redzēt visu kas notiek uz laukuma.Savādāk var redzēt ātrā tempā dejotājus bet pašu deju neredz....Ja jau nevar nodrošināt ka visi redz atrodoties stadionā,tad vismaz filmējiet to ko redz skatītāji....
Maira Šmite
''Mēs raidīsim no visas sirds''- šoreiz gan neatspoguļojās darbībās. Vēl joprojām sirdī ir rūgtuma sajūta no vakardienas TV ekrānā raidītā lieluzveduma ''Māras zeme''! Tik neprofesionāli translēta tiešraide, bezjēdzīgi tuvplāni. Diemžēl, aizmirsāt to, ka tas bija LIELUZVEDUMS, un skatītājs vēlējās redzēt to grandiozo koptēlu, kas valdīja uz Daugavas stadiona. Visu skaistumu, ko rada vairāki tūkstoši cilvēki, pāris sekunžu laikā nomainot vienu zīmējumu otrā, līnijas, tehnikas, kā uz stadiona deju nomaina deja, viena paaudze -otru, tas viss pazuda nevajadzīgu detaļu rādīšanā. Ar tādām ekspektācijām gaidīju tiešraidi, bet vakars beidzās ar rūgtumu sirdī. Lieluzveduma mērķis ir parādīt kā tūkstošiem cilvēku spēj nostāties un radīt, ko elpu aizraujošu, bet tā vietā tika rādīta skraidīšana no nepareizajiem leņķiem, kas TV skatītājam izskatījās pēc bardaka, kas ir pilnīgi pretējs visa pasākuma konceptam. Jēga jau ir tajā, ko viņi spēj paveikt visi kopā! 18,150 pašdarbnieki, vienkārši cilvēki, sanāk reizi piecgadē, lai radītu pasaules mēroga šovu, lai parādītu savu profesionalitāti, iznesīgumu, prasmes nostāties, veidot rakstus, dejot perfektās līnijās, disciplīnu, bet nekas no tā netika parādīts. Kolektīvi pavada gadus mācoties dejas, gatavojoties latvju tautas lielākajiem svētkiem, dziesmu svētku nedēļā vairākas stundas uz laukuma uzticīgi gaidot un izpildot norādījumus, lai radītu baudu skatītāja acīm, bet kamera izlēma rādīt, ko citu. Necieņa pret dalībniekiem, jo netika parādīts viņu ieguldītais darbs un spējas. Man personīgi koncerts šķita neskatāms! Par tiem iespaidiem, par kuriem runās koncerta apmeklētājs, nebūs ne jausmas TV skatītājam! Kauns! Gaidīju, ko grandiozu, un mierināju sevi, ka netikdama uz klātienes koncertu, vismaz gūšu to pašu sajūtu pie TV ekrāna, un priecājos, ka TV ekrānā tomēr skatīties būs baudāmāk, jo būs iespēja redzēt pasākumu no vairākiem leņķiem, bet vīlos, jau pēc pirmajām minūtēm pie ekrāna. Koncerts, neapšaubāmi, bija grandiozs, tikai TV ekrānā atspoguļots pavisam citādāk, nekā tas notika dzīvē. Koncerta nobeigumā cerēju, ka vismaz noslēguma deju parādīs no putna lidojuma, kā viss Daugavas stadions elpo viena solī, bet, protams, nē, atkal TV ekrānā bardaks! Un tās nedaudzās reizes, kad deja tika parādīta no augšas, kāds bija izdomājis, ka to vajag rādīt kamerai griežoties, pietika ar to, ka dejotāji griezās vienā solī, TV ekrāna griešanās bija lieka! Es nezinu, ko Jūs gribējāt parādīt vai panākt, bet tas viss bija LIEKI, būtu vienkārši pieticis, ka koncerts būtu raidīts no vietas kur atradās virsvadītāji! Publiskais FUI- šoreiz ''Raidīt no visas sirds'' aizgāja galīgi greizi, rūgtums sirdī man, un noteikti, ka arī tūkstošiem citu TV skatītāju!
Mārtiņš Radiņš
Precīzi. Pats dejoju un varu teikt, ka katastrofāli pietrūka klasisko kadru no augšas

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Dziedot dzimu, dziedot augu (1932)

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

Krustiem zvaigznes debesīs (2017)

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Sadziedāšanās nakts 4

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Noslēguma koncerts «Zvaigžņu ceļā»

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki