Talsu novada Kamparkalna apkaimē šodien risinājās Latvijas čempionāts MTB jeb kalnu velosipēdiem. Elites grupai bija jāveic 50 kilometri. Ņemot vērā kalnaino apvidu, papildus grūtības radīja uznākušais lietus un pēc tam dubļi, tāpēc šī bija viena no sezonas smagākajām sacensībām. Vīriešiem ilgu laiku nebija izteikta līdera, tomēr pēdējos 15 kilometros izveidojās vadošais trijnieks- Oskars Muižnieks, Lauris Purniņš un Jānis Ozols. Atlikušajā laikā no trio aizbēga galvenais favorīts – Muižnieks. Viņš arī diezgan stabili finišēja pirmais, kļūstot par Latvijas čempionu.

Intervija - Oskars Muižnieks, Latvijas MTB čempions

No Muižnieka atpaliekot par divām minūtēm, otrais finišēja amatieru grupas čempions Lauris Purniņš. Bet pēdējos kilometros apsteidzot Jāni Ozolu, trešais mērķa līniju sasniedza Uldis Ālītis. Dāmu konkurencē par valsts čempioni atkal kļuva Lelde Ardava. Taču, kā pat atzina-viegli tas nenāca.

Intervija - Laura Ardava, Latvijas MTB čempione

Pārējās godalgas dāmām guva Lāma Ozola un Beāte Kovgere. Dramatisks finišs sanāca pusmaratona distancē, kur pēdējā metrā līderi Arvo Godiņu apsteidza Sandijs Kļaviņš.