Svētdien notikušajā LTV autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2015” finālā saņemtas 59 222 skatītāju balsis. Tā ir pēdējos gados nebijusi skatītāju aktivitāte, izvēloties Latvijas pārstāvi  starptautiskajam dziesmu konkursam “Eirovīzija”.

“Konkursa finālā saņemts pēdējos gados nebijis balsu skaits – 59 222 – kas vairāk nekā 4 reizes pārsniedz pagājušā gada Eirovīzijas nacionālās atlases superfināla balsojuma rezultātus, kad kopumā tika saņemtas  13 635 balsis,” informē LTV valdes loceklis programmas attīstības jautājumos Sergejs Ņesterovs, uzsverot, ka LTV pieņemtais lēmums mainīt līdzšinējo Eirovīzijas nacionālās atlases formātu ir attaisnojies. Būtisks nopelns ir arī “Supernova” radošajai komandai, kura tika izveidota no dažādiem savas jomas profesionāļiem.   

“Latvijas Televīzijas kā sabiedriskā medija mērķis ir meklēt jaunus talantus un dot tiem iespēju augt un attīstīties profesionālā jomā, ko LTV arī dara un turpinās darīt. Jau tagad ir uzsāks darbs pie 2016.gada “Supernova” konkursa plānošanas,” uzsver S.Ņesterovs.

Kopumā 22.februārī “Supernova” mājas lapu http://supernova.lsm.lv/ apmeklēja 27 tūkstoši unikālo lietotāju. Interesenti izmantoja iespēju skatīties gan konkursa fināla tiešraidi, gan alternatīvo tiešraidi, kā arī nobalsot par savu favorītu. “Supernova” mājas lapu kopumā apmeklēja no 101 valsts. Tikai 53% no tās dienas lapas apmeklējumiem bija veikti no Latvijas.

Balsojuma sadaļas apmeklējums liecina, ka par saviem favorītiem aktīvi balsojuši ne tikai Latvijas iedzīvotāji, bet arī līdzjutēji no Krievijas, Baltkrievijas, Anglijas, Spānijas un Vācijas. Šī sadaļa apmeklēta arī no tādām eksotiskām valstīm kā Indonēzija un Kenija; kopumā no 76 pasaules valstīm.