• Svētdiena, 2021. gada 24. janvāris
  • Vārda diena: Krišs, Eglons, Ksenija, Egle
  • Rīgā apmācies, +2 °C, D/DA vējš, 4,12m/s
LSM Bērnistaba

JAUNA SEZONA! «Vides fakti»

Vides fakti

No 7.septembra LTV1 ēterā atgriežas raidījums «Vides Fakti». Jau 20 gadus tas ir vienīgais profesionālais vides un dabas aizsardzības tēmai veltītais raidījums sabiedriskajā televīzijā, kas visa gada garumā informē par aktualitātēm vides jomā, stāsta par norisēm dabā un izglīto tās saudzēšanā, kopšanā un aizsargāšanā.

Globālo klimata pārmaiņu mazināšana, videi draudzīgs un atbildīgs dzīves veids vairs nav tikai atsevišķas «zaļi domājošu» cilvēku grupas prioritāte, bet vienīgā iespēja veidot nākotni uz planētas Zeme. Tā ir rīcība, kas sākas ar mūs katru individuāli, ar ģimeni, bērnudārzu, skolu, darbavietu un, visbeidzot, ar sabiedrības ietekmi uz valstu valdībām pieņemt saprātīgus lēmums.

Mūsu divdesmitās sezonas mērķis ir aktīva Latvijas sabiedrības iesaiste vides problēmu apzināšanā, novēršanā un mērķtiecīga rīcība globālo klimatu pārmaiņu mazināšanai. Mainot savus ikdienas paradumus, mēs spējam mainīt vidi ap mums.

Lielu daļu raidījuma satura veido paši skatītāji, ik dienu raidījuma veidotāji saņem e-pastus un ziņas sociālajos tīklos ar lūgumu palīdzēt atrisināt sasāpējušas vides problēmas un pāridarījumus dabai.

Ar jaunu sparu un dabas spēku raidījuma divdesmitajā sezonā darbosies žurnālisti Kristaps Puriņš, Alberts Dinters un Inese Supe. Par intriģējošu un aizrautīgu saturu rūpēsies raidījuma redaktors un vadītājs Sandijs Semjonovs.

Par dabas norišu aizkulisēm skatītājus turpinās informēt dabas pētnieks Ilmārs Tīrmanis, viņa unikālie dabas portretējumi atklāj aizvien jaunus dabas noslēpumus.

Viena no šīs sezonas tematiskajām prioritātēm būs mūsu katra atbildība globālo klimata pārmaiņu mazināšanā, mājsaimniecībās radīto sadzīves atkritumu samazināšana un videi draudzīga dzīvesveida piemēru popularizēšana. Turpināsim arī viesoties pie sabiedrībā iemīļotiem cilvēkiem un rādīsim viņu piemēru zaļā dzīvošanā.

Īpašu skatītāju atzinību aizvadītajās sezonās izpelnījās dabas pētnieku portretējumi, kas atklāja līdz šim maz zināmas dabas vērtības un cilvēka acij slēptu burvību. Operatore Lelde Goba kadrēs dabu un portretēs cilvēkus tajā, tvers unikālus mirkļus un provocēs mūs visus skatīties dabā.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Sāls

Vides fakti

Ledus mati

Vides fakti

Briežu dārzs

Vides fakti

Vides fakti

Vides fakti

Vides fakti

Vides fakti