• Piektdiena, 2021. gada 15. janvāris
  • Vārda diena: Fēlikss, Felicita
  • Rīgā sniega pārslas, -11 °C, A/ZA vējš, 2,57m/s
LSM Bērnistaba

«Teātris.zip bērniem». Valmieras teātra izrāde «Maija un Paija»

Teātris.zip

Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstītais projekts « «Teātris.zip» bērniem» 2019. gada rudens sezonu uzsāk ar lielisku piedāvājumu – iespēju noskatīties talantīgā režisora un scenogrāfa Reiņa Suhanova iestudēto Valmieras teātra izrādi «Maija un Paija» ar talantīgo aktrisi Elīnu Vāni galvenajā lomā.

Visi, kuri kādreiz skolā mācījušies latviešu literatūru, atceras Annas Brigaderes lugu - šo brīnišķīgo tīras dvēseles slavinājumu, kas balstās mūsu bagātajā folkloras mantojumā. Reiz dzīvoja kāds tēvs un viņam bija meita, čakla un kārtīga. Kad vīrs apprecējās otrreiz, viņš nezināja, ka jaunā sieva ir ragana. Arī viņai bija meita, taču – ne čakla, ne kārtīga. Labajai un čaklajai meitai nu sākās grūtas dienas.

Tomēr, ja mums pietiek pacietības un gudrības ieraudzīt, Dievs lietas vienmēr izkārto mums negaidīti un brīnumaini. Lēnām, soli pa solim, tīras dvēseles šaurais ceļš izved lielā gaismā. Nekrāt ļaunumu, neatbildēt ar negantumu, audzēt mīlestību un uzplaucēt laimīgas dzīves ziedu sev un citiem, tie ir mūžsenie garīgie uzdevumi, ar ko saskaras ikviena būtne, kas ieradusies šajā pasaulē.

Kaut arī «Maija un Paija» šķietami ir bērnu izrāde un tiek demonstrēta LTV bērnu programmu laikā – sestdien, 7. septembrī no rīta – projekta veidotāji no sirds aicina vecākus iestudējumu skatīties kopā ar bērniem. Ir grūti pateikt, kura no auditorijām būs lielāka ieguvēja. Pie tam – neatsverami nozīmīga ir vecāku saruna pēc izrādes ar savu jauno atvasi.

Pirms izrādes ar skatītājiem tiksies bērnu iemīļotā LTV lelle Lupe. Kopā ar mākslinieku Artūru Blušu un bērniem Rēziju, Ullu, Raimondu un Gustavu lelle Lupe mēģinās domāt par ļauno un labo, kā arī zīmējumā attēlot abas pasakas varones - gan Maiju, gan Paiju.

Raidījumu ciklu atbalsta

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!