• Svētdiena, 2019. gada 25. augusts
  • Vārda diena: Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna, Patriks
  • Rīgā +23.8°C, R vējš 1.3m/s, 771mm Hg, 40%
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Dainis Porgants

Daudz laimes, jubilār!

Raidījuma «Daudz laimes, jubilār!» viesis ir aktieris Dainis Porgants, kas skatītāju mīlestību ieguvis ne tik daudz kā Nacionālā teātra, bet gan kā televīzijas aktieris - komiķis un televīzijas raidījumu vadītājs, arī dziedātājs.

Raidījuma ”Daudz laimes, jubilār!” vadītājs Andrejs Volmārs, protams, demonstrēs daudz fragmentu no šiem LTV humora raidījumiem, kuros vienmēr skanējusi arī mūzika, parasti D. Porganta izpildījumā. Piemēram pagājušā gadsimta 80-tajos lielu popularitāti ieguva uz cenzūras asmeņa riskanti staigājošie «Zaķusalas ritmi», ko vadīja Andrejs Volmārs pats, tāpēc viņiem kopā ar Daini būs daudz kopēja ko atcerēties ne tikai par to, kas redzams kadrā, bet arī – aizkadrā. Jau «Zaķusalas ritmos» Dainis strādā tandēmā ar aktieri Jāni Jarānu, ar ko pēc tam veido tādus LTV humora raidījumus kā «Imanta - Babīte», gan «Rīta stundas nakts pielikums», gan vada koncertus, LTV Jaunā gada šovus un citus pasākumus.

«Mēs ar Ješku (Jānis Jarāns) bijām pazīstami jau no Tautas kinoaktieru studijas laikiem, vēlāk mūsu ceļi krustojās konservatorijā, bet Latvijas Televīzija radīja iespēju visplašākajai sadarbībai. Mums šķita, ka viens otru varam papildināt: Ješkam labi padevās ar tiem jokiem, man atkal - ar to muzicēšanu un dziedāšanu,» komentē Dainis. «Pēc «Zaķusalas ritmiem» sekoja raidījums «Imanta - Babīte», kur sākās mūsu pārtapšana par kundzītēm – Mildiņu un Skaidrīti, bija, protams, arī citu tēlu galerija, taču arī tur vienmēr mēs kopā ar režisoriem un komponistiem (piemēram, Uldi Marhileviču) strādājām pie muzikāliem gabaliem.»

Patiešām, LTV arhīvs glabā videoierakstus, kas demonstrē Daiņa muzikālo daudzpusību: ģitāra, akordions un, protams, spēcīgā balss, kas krāšņi atklājās Raimonda Paula aranžētajās Eduarda Rozenštrauha dziesmās. 1988. gadā, laikā, kad Atmodas liesma kvēloja mūsu visu sirdīs, R. Pauls uz skatuves uzveda komponistu, kura dziesmas nīkulīgajos padomju gados šai liesmai palīdzēja nenodzist. «Zilais lakatiņš», «Tur, kur Gauja», «Vecpiebalgas ūdensrozes», «Vecās likteņdzirnas» bija dziesmas, kas tika dziedātas pie visiem padomju latviešu ģimeņu svētku galdiem, kaut reti kurš no mums zināja, kas ir šo dziesmu autors. Arī Dainis Porgants nesen demonstrētajā LTV videofilmā par Rozenštrauhu «Zilais lakatiņš» (2018., rež. G. Lēmanis, scen. I. Strenga) atzīstas, ka nav zinājis, ka šo tautā populāro un paša izpildīto dziesmu komponistu staigā tepat starp mums.

1988. gada koncertā, kurā Rozenštrauha dziesmas dziedāja Lapčenoks, Siksna un Porgants, ar R. Paula svētību beidzot uz skatuves kāpa autors pats un, kā atceras Dainis: zālē sākās kaut kas vairāk par ovācijām un aplausu vētru!... LTV glabā šī koncerta videoversiju. Kā arī tā paša gada «Mikrofona - 88» noslēguma koncerta videoversiju, kur Dainis arī piedalās ar E. Rozenštrauha «Likteņdzirnām». Un, starp citu, dzied kopā ar Edgaru Liepiņu.

Latvijas TV arhīvs glabā vēl arī citus ļoti interesantus materiālus ar aktiera Daiņa Porganta piedalīšanos: skatītāji redzēs fragmentus no viņa lomām filmās «Valsis mūža garumā» (rež. Dz. Ritenberga, 1990) un «Depresija» (rež. A. Brenčs, 1991). No Nacionālajā teātrī nospēlētām lomām: «No saldenās pudeles»(diplomdarba izrāde), «Taurenīt, taurenīt»(galvenā lomā kopā ar diplomdarba vadītāju, aktrisi H. Romanovu), «Lampu drudzis» u.c. Un no LTV iestudējumiem, kas atsauc atmiņā mīļas un aizmirstas aktieru sejas, piemirsušās melodijas un brīžus no 80-tajiem, 90-tajiem, tuvākiem un tālākiem laikiem mūsu visu dzīvēs.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

JAUNA SEZONA! «Daudz laimes, jubilār!» Mirdza Martinsone

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Jānis Peters

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Jānis Peters

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār!». Lāsma Kugrēna

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Guntis Veits

Daudz laimes, jubilār!