• Piektdiena, 2021. gada 7. maijs
  • Vārda diena: Henrijs, Jete, Henriete, Enriko
  • Rīgā viegls lietus, +7 °C, ZR vējš, 3,09m/s
LSM Bērnistaba

V.I.P. Fināls!

V.I.P.

Dalībnieki:

Agra Lipsberga, komandas kapteine, RTU Inženierzinātņu vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja. Interesē ģeogrāfija un tautu kultūra, pati sarakstījusi vairākas mācību grāmatas priekšmetā, daudz ceļojusi, mēdz apmeklēt festivālu Positivus.

Marita Rozefelde, kapteines kolēģe, latviešu valodas un literatūras skolotāja. Iecienījusi teātri, patīk daiļliteratūra, pēdējā laika lielākais  baudījums bijis Paskāla Mersjē „” Nakts vilciens uz Lisabonu”, atzīst, ka caur apkārtējo pasauli izzin sevi.

Rolands Fedotovs, kapteines kolēģis, šobrīd strādā Rīgas Tehniskās universitātes Studentu Parlamentā. Pozitīvs, dzīvespriecīgs jaunietis, kam ir vēlme piedzīvot ko nebijušu, izzināt apkārt notiekošos procesus un izbaudīt mirkļus. Vaļasprieki – riteņbraukšana un teātris.

 

Modris Šēnbergs, komandas kapteinis, strādā Latvijas Nacionālajā arhīvā, filoloģijas maģistrs no Jelgavas. Biogrāfiskās vārdnīcas «Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri» viens no autoriem. Patīk sports un literatūra, aizrāvies ar dzimtu ģenealoģisko izpēti.

Raimonds Romanovskis, kapteiņa kolēģis jau 30 gadus. Vēstures zinātņu maģistrs, interesē ģeogrāfija, astronomija, makšķerēšana un ciltskoku izpēte. Biogrāfiskās vārdnīcas «Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri»  viens no autoriem.

Raimonds Bērziņš, kādreiz kapteiņa kolēģis, šobrīd arhivārs privātā biznesa struktūrā. Interesē literatūra, mūzika, īpaši rokklasika, patīk makšķerēt vai nodarboties ar citām aktivitātēm svaigā gaisā.

Komentāri (5)

Agra Lipsberga
Mēs arī jau pēc spēles noskaidrojām, ka jautājumā ir kļūda un šāda jubileja nav nevienai no minētajām filmām. Vistuvāk - 61 gads būtu filmai Salna pavasarī. Bet, tā kā noteikums bija par pamanītajām kļūdām runāt ieraksta laikā, ko mēs neizdarījām, tad atstājām raidījuma veidotāju ziņā. VIP katrā ziņā ir ļoti interesants un pozitīvi vērtējams raidījums.
Ginta Zalcmane
Piebilde par "literāro jautājumu".
Apgalvojot, ka "konkursants pazaudēja punktus", Jūs noliedzat A.Čaka autorību ne vien kopdarbā ar Ē.Ādamsonu tapušajai ludziņai (uzmanīgi izlasiet jautājumu - šī nav Ē.Ādamsona PIRMĀ luga), bet arī jautājuma pirmajā daļā minētajam A.Čaka stāstu krājumam.
Gita Morris Vāgenheima
Kļūdīties ir cilvēcīgi; atzīt savu kļūdu, atvainoties un to labot - dievišķīgi! Cienījamā Ginta, Jūsu taisnošanās - "cipariņa 5 vietā nospiedās cipariņš 6"; "jautājumu vēlējos padarīt lakoniskāku (īstās pusgadsimta jubilejas vietā pieminot kļūdainu sešdesmito jubileju?)" - liek domāt, un es atvainojos par brutālu tiešumu, ka Jums varbūt vajadzētu startēt politikā?!? - Fakts ir tāds, ka konkursants pazaudēja punktus [jautājumā par Naglas, Tomāta un Plūmītes autoru], un finālā pazaudēja Eiro, jo nevajadzīgi prasīja papildiespēju uz nepareizi uzdotu jautājumu, uz kuru
pareizai atbildei būtu bijis jābūt - neviena no nosauktajām filmām nebija uzņemta pirms 60 gadiem! Konkursi notiek pēc sportiskā principa (domāju, ka Uģis Joksts piekritīs) - jābūt skaidriem spēles noteikumiem, tie jāievēro, un, rezultātus vērtējot, jālieto atbilstoši un precīzi mērinstrumenti!
Ginta Zalcmane
Paldies Jums un visiem citiem vērīgajiem "V.I.P." skatītājiem, kuri jau ir pamanījuši vai vēl pamanīs šo drukas velniņa nedarbu, skatoties spēli LTV arhīvā. Pārrakstīšanās kļūda, cipariņa 5 vietā nospiežot taustiņu 6, ir radusies, vēloties jautājumu padarīt lakoniskāku un, atsakoties no filmas "apaļās" pusgadsimta jubilejas pieminēšanas. Lai kā, bet "Purva bridējs" ir senākā no trim jautājumā minētajām Rīgas kinostudijas filmām.
Gita Morris Vāgenheima
Šogad aprit 50 (piecdesmit) gadu kopš 1966. gadā Rīgas kinostudijā tapa "Purva bridējs," nevis, kā uzdots 7. jautājumā, 60 (sešdesmit) gadu.
Komandai būtu jāsaņem atpakaļ zaudētie punkti, jo jautājums uzstādīts nekorekti.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

V.I.P. 26. aprīlis 1

V.I.P.
Anotācija

V.I.P. 3. maijs. Jurisprudences erudīti

V.I.P.

V.I.P. - Veiksme. Intuīcija. Prāts 5

V.I.P.