Monika Zīle: “Mēs katrs pazīstam šos dvēseles krēslas brīžus, kad esam aizmaldījušies vai nomaldījušies paši sevī. Katrā cilvēkā ir gan labā, gan ļaunā iedīgļi. Lai mūsos nevairotos ļaunā iedīgļi, ir vajadzīga savstarpēja uzticēšanās, tuvi cilvēki blakus, ar kuriem pārrunāt krīzes situācijas, no kurām mēs neviens neesam pasargāti. “Tumsas puķe” ir skaudība, nenovīdība, atriebības dziņa, kas jāizskauž no sevis."

Virdžīnija Lejiņa: “Man šķiet, ka Monika Zīle ir izvēlējusies interesantu situāciju – seriāla personāži nemitīgi nonāk pārbaudījuma priekšā, no kura jāmeklē izeja. Tad, kad viss ir labi, mēs visi esam labi, bet, kādi mēs esam tad, kad kaut kas atgadās? Varbūt mēs nemaz paši nenojaušam, kas mūsos katrā ir iekšā un kā mēs izejam šiem pārbaudījumiem cauri.”

Seriāls “Tumsas puķe” piedalījās Latvijas TV un Nacionālās radio un TV padomes kopīgi rīkotajā latviešu seriālu konkursā un bija viens no diviem vislielāko atzinību ieguvušajiem scenārijiem.

Latvija, 1998.

Režisore: Virdžīnija Lejiņa.

Scenārija autore: Monika Zīle.

Lomās: Ivars Stonins, Ināra Slucka, Inese Kučinska, Rasma Garne, Uldis Anže, Katrīna Pasternaka, Jānis Skanis, Ģirts Ķesteris, Pauls Butkēvičs, Gunta Virkava, Gundega Ozolīte, Baiba Broka, Regnārs Vaivars u.c.