• Pirmdiena, 2020. gada 10. augusts
  • Vārda diena: Inuta, Brencis, Audris
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Diskusija. 100g kultūras. Kādā kultūrtelpā dzīvo Latvijas krievvalodīgie?

Diskusija. 100g kultūras

Komentāri (6)

Dita Jonite
Un tagad šo jēdzīgo diskusijas raidījumu vajadzētu iztulkot krieviski. Kā daļu no integrācijas satura.
Margarita Laicāne
Teikšu, ka diskusija ir par krievu kultūras cilvēkiem ( ar to es domāju tos, kuru pamatnodarbošanās ir kultūra) un viņu dalību Latvijas kultūrtelpā. Tā ir saruna par vienu mazu daļiņu no tiem daudzajiem cilvēkiem, kuriem vajadzētu būt par šīs sarunas objektu. Temats par to tika pieteikts, bet, diemžēl, netika atklāts.
Iepriecināja Artura Puntes atzinums par to, ka tad, kad viņš sāka studēt Maskavā, viņš zināja, kas ir Rokpelnis un Bērziņš, un ka tas viņam ir tik daudz nozīmējis.
Zelve
Paldies par viedokli, kuram varu arī piekrist. Diemžēl iesaistīt diskusijā tos, kuriem Latvijas kultūrtelpa neko nenozīmē un kuri ar to neidentificējas, tiešām ir ļoti sarežģīts uzdevums - jo nav ne ieinteresētības sarunāties un ieklausīties, ne izpratnes, ne argumentu...Tas gan attiecas uz abu pušu radikāļiem. Negribētos arī diskusiju pārvērst par divu pušu apmainīšanos ar apvainojumiem, kas, protams, problēmas uzrāda, bet nemazina un nerisina.
Aivars Kristapsons
Esmu sapratis, ka kamēr nepastāvēs personiska atbildība par pieņemtajiem lēmumiem, tikmēr būs nesaskaņas un politiskas domstarpības.sabiedrībā kopumā, t.sk. LTV un Latvijas radio.
Šis 100g kultūras raidījums ir politisks pasūtījums no ārienes, jo kādam ir interese atkal atgādināt par krievu valodas pielietojumu un mēģināt šķelt sabiedrību pēc etniskās piederības.
Valsts ir politiska organizācija jeb birokrātiska sistēma, kura valda pār sabiedrību. Kamēr politiķi vai kultūras darbinieki lietos vispārinājumus - mēs, mūs un jūs, sabiedrība būs šķelta.
Viedoklis var būt tikai mans, es esmu atbildīgs, ja runāju savā vārdā un attiecinu uz konkrētu cilvēku vai amatpersonu.
Sančis Bieķis
Ļoti vērtīga diskusi. Dalībnieki atklāti parādīja, kur slēpjas galvenā Latvijas krievu problēma - nenoteikta identitāte, kura rodas nenoteiktu robežu dēļ. Katram Latvijas krievam būtu reiz sev jāpasaka - esmu Latvijas krievs, atbildu tikai par Latvijas politiku. Krievija uz mani neattiecas.
Ja ir otrādi - Latvija neattiecas, bet tikai Krievija no svara, tad vajadzētu domāt par emigrāciju nevis lūkot šo valsti pataisīt par Krieviju. Tas nav iespējams.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

100 g kultūras diskusija. Kā kultūrai izdzīvot vasaru? 1

Diskusija. 100g kultūras
Anotācija

«100g kultūras diskusija» par brīvību un privātumu Covid laikmetā

Diskusija. 100g kultūras

100 g kultūras diskusija. Dzīve pēc pandēmijas

Diskusija. 100g kultūras