• Trešdiena, 2021. gada 27. janvāris
  • Vārda diena: Ildze, Ilze, Izolde
  • Rīgā sniega pārslas, 0 °C, Z/ZR vējš, 3,60m/s
LSM Bērnistaba

LTV dokumentāla filma. «Mūžīgais dzinējs. Raimonds Pauls»

LTV filmas

Viņam ir gandrīz 85 gadi, mēģinājumi gandrīz katru dienu un koncerti vismaz reizi nedēļā. Kas viņu dzen? Raimonds Pauls ir populārākais komponists ne tikai Latvijā. Viņa dziesmas dzied visā pasaulē.

«Dāvāja Māriņa» ir tik populāra Japānā, ka Pauls saņēmis japāņu Uzlecošās Saules ordeni. Pašam gan vistuvākais ir džezs. Viņš koncertos sadarbojas ar latviešu izcelsmes pasaules zvaigznēm – soprānu Elīnu Garanču, ērģelnieci Ivetu Apkalnu, diriģentu Marisu Jansonu. Latvijas Televīzijas filmēšanas grupa viņam seko pandēmijas laikā, atskāršot, ka ierobežojumi un Covid-19 draudi diez ko neaptur Maestro viņa mūžīgā dzinēja gaitā. Kā viņš tiek galā ar pārbaudījumiem, ko cilvēka fiziskajam veidolam uzliek laiks, un vientulību, kad vairums draugu aizgājuši mūžībā? Kas ir viņa neizsīkstošā dzīvesspara un radošā gara avots?

Komentāri (5)

Gita Morris Vāgenheima
P.S. Māsas Kerijas dziedājumos joprojām nepārspēta paliek Mirdza Zīvere. Tā viņč ir, un tur nekā nevar darīt - pat ne Elīna Garanča.
Gita Morris Vāgenheima
85 - tas ir skaists brīdis, kad vairs nav nekā ne ko zaudēt, ne ko pierādīt. Cilvēks var beidzot būt tāds, kāds viņš ir. Kaut mums visiem izdotos piedzīvot šo skaisto brīdi - Raimonda Paula mūzikas pavadījumā turklāt! (Arī Imanta Kalniņa, bet - viņam šodien nav dzimšanas diena.)
Daïga Stalberga Senoussaoui
Milzu paldies!!! Par šo vēstījumu, kas tik patiesi un atklāti ļāva ielūkoties izcilu cilvēku darba aizkulisēs.
IEva Luika
Sirsnīgs PALDIES par dvēselisko skatījumu un pietāti, ar kādu šī filma veidota, kurā bija gan dzīve, gan arī kino:) - patiesi, īsti un pēc būtības - toleranti! Visu cieņu autoriem un Maestro- daudz laimes dzimšanas dienā!
Maruta Fogele
Paldies!Ļoti skaisti!Lai veselība,humors un daudz skaistu darbu arī turpmāk!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Riekstkodis. Balets.

LTV filmas