• Otrdiena, 2021. gada 22. jūnijs
  • Vārda diena: Ludmila, Laimdots, Laimiņš
  • Rīgā skaidrs, +25 °C, A/DA vējš, 2m/s
LSM Bērnistaba

TV PIRMIZRĀDE! LTV dokumentālā filma. «PaStāsti par Koreju»

Korejas filma

Tieši ziemas olimpisko spēļu atklāšanas priekšvakarā Latvijas TV veidotā filma par Koreju. Tās režisors, montāžas režisors un arī žurnālists ir Armands Tripāns, operators Normunds Pavlovskis, producente Ilona Bičevska, montāžas pēcapstrādi veicis Māris Martušs. 100 dienas pirms spēļu sākuma Armands Tripāns kopā ar filmēšanas grupu devās uz Koreju, lai tuvāk iepazītu šo zemi un rastu atbildes uz jautājumiem par valsti, kas rīkos ziemas olimpiskās spēles.

”Mūsu galvenā vēlme bija izzināt, saprast un atklāt - vai mēs latvieši, esot tik tālu, esam tik ļoti atšķirīgi no korejiešiem vai tomēr nē? ” - saka Armands Tripāns.

Filmēšanas grupa 10 filmēšanas dienās tikās arī ar latviešiem, kuri dzīvo Korejā un pašreizējo ceļu redz šajā zemē. Četri spilgti personāži – Normunds, kurš strādā Korejas olimpiskajā trasē. Reinis, kurš no Siguldas te ieradās pirms trīs gadiem un tagad studē robotiku doktorantūrā. Anastasija, vienkārša, gudra meitene, kura nevēlējās nokļūt modeļu biznesā un tomēr kļuva par Korejas supermodeli un mazais puika Kriss – kurš bērna acīm stāstīs par mums pašiem – latviešiem.

Filma būs kā izglītojošs ceļojums, kurš tomēr liks cilvēkiem pašiem vērtēt, spriest un sajust – tur valdošo iekārtu, cilvēkus un tuvojošās spēlēs tuvplānā. Armands Tripāns vēl papildina: “Viena epizode. Mēs filmējām Korejas karaoke klubā. Trīs jaunieši pēkšņi sāka dziedāt Raimonda Paula dziesmu – «Dāvāja Māriņa…». Viņu valodā, tomēr skaidri un nepārprotami. Kādu vēl labāku reklāmu skatītājiem par Koreju un mūsu saikni ar to?! “.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

PaStāsti par Koreju. LTV dokumentālā filma

Korejas filma

Ledus trases sapņi. Korejas dokumentālā filma

Korejas filma

Sporta lielvalsts Latvija. Korejas dokumentālā filma

Korejas filma
Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! Korejas dokumentālā filma. «Sporta lielvalsts Latvija»

Korejas filma
Anotācija

TV PIRMIZRĀDE. Korejas dokumentālā filma. «Ledus trases sapņi»

Korejas filma