Viens no Liepājas brāļiem, kuru himnā “Tikai tā!” (komponists U. Marhilēvičs) ir rinda: “Uz tiem pelēcīgiem neskatās!”, ko varētu definēt kā Liepājas mūziķu brālības un vienotības muzikālo moto, kas turpinās piedziedājumā: “Īstās krāsas ir jāmeklē!” Dziesmas teksta autors ir Guntars Račs, Ainara bērnības draugs, mūziķis un dzejnieks. Abi kopā sarakstījuši uz patiesiem, pašu piedzīvotiem stāstiem balstītu mūziklu “Liepājas stāsts” – par 70. gadu Liepājas rokmūzikas vēsturi un aizkulisēm.

Ainars nav no runātājiem. Viņa allaž stilīgais, roka žanram atbilstošais vizuālais tēls un vēl jo vairāk muzicēšanas stils runā dziļāk un emocionālāk nekā vārdos formulētais. Viņš ir tāds latviešu “rollingstons”, iezīmēts ar lieliem panākumiem un dziļām rētām.

Ainars Virga dzimis 1964. gada 6. aprīlī Liepājā. Rokmūzikā – no 1976. gada. No piecu gadu vecuma sācis apgūt vijoles spēli, bet ģitāru viņam ierādījis vēlākais kolēģis un “Līvu” smagsvars Ēriks Ķiģelis. Ainara pirmā grupa bija “Vabolītes”, kurā viņš darbojies kopā ar brāli, bundzinieku Daini Virgu. Toreiz, būdams 12 gadus vecs, iedvesmojoties no ārzemju rokgrupām, Ainars jau radīja pirmās dziesmas.

“Mans sākotnējais mērķis bija kļūt par Liepājas labāko ģitāristu,” savulaik stāstījis mūziķis, taču šo mērķi viņš daudzkārt pārspējis. 1984. gadā grupas “Neptūns” sastāvā pirmo reizi ticis atzīts par labāko ģitāristu Latvijas PSR, piedaloties Latvijas estrādes ansambļu un izpildītāju skates finālā Liepājā. Vēlāk Virga vairākkārt ieguvis labākā ģitārista titulu dažādos Latvijas un ārvalstu festivālos un aptaujās. 

Interesanti, ka E. Melngaiļa mūzikas vidusskolā Virga absolvējis kordiriģentu nodaļu.

Pateicoties savai neatkārtojamajai, elektrizētajai un jutekliskajai ģitāras spēlei, kā arī mūzikas izjūtai, aicināts darboties dažādos sastāvos un grupās: “Corpus”, “Neptūns”, “Liepājas kvartets”, “Līvi”, “Riga”, “Liepājas brāļi” un “Virga Hard Orchestra”. Ainars Virga ir festivāla “Virga fest” un “LĪVI fest” organizators un idejas autors.

Taču, neskatoties uz daudzajiem projektiem, galvenā vienmēr bijusi grupa “Līvi”, ar ko 1988. gadā tika sniegts, iespējams, labākais koncerts latviešu rokmūzikas vēsturē. Tas notika Latvijas Televīzijas studijā, sauktā par Z-studiju (režisors Jānis Rušenieks), kurā “Līvi” sniedza enerģisku, teju līdz elektriskam īssavienojam piesātinātu, emocionālu priekšnesumu, kas glabājas arī Latvijas Televīzijas arhīvā. 

Ainars Virga ir ne tikai augstākā līmeņa izpildītājmākslinieks, bet arī komponists. Pietiktu tikai ar vienu dziesmu – “Dzimto valodu”, lai Virga uz visiem laikiem tiktu ierakstīts Latvijas mūzikas vēsturē. Šī dziesma, līdzās R. Paula “Mēmajai dziesmai”, vairākkārtīgi tikusi atzīta par Latvijas izcilāko estrādes dziesmu. 1986. gadā tā ieguva 1. vietu Latvijas dziesmu aptaujā “Mikrofons” grupas “Līvi” izpildījumā. Savukārt 2011. gadā – 1. vietu dziesmu aptaujā “Mūsu Zelta dziesma” Ainara Virgas un Andra Ērgļa izpildījumā. Arī citas Ainara dziesmas – “Dzelzsgriezējs”, “Eglīte”, “Straume”, “Kādā brīnišķā dienā”, “Zelta sirds”, “Dieva dēls” – ierakstītas latviešu rokmūzikas zelta fondā.

2014. gada aprīlī Ainars Virga izdeva pirmo soloalbumu “Dziesmas par dzīvi un mīlestību”, kas tika atzīts par 2014. gada labāko metāla un roka albumu.

2009. gadā A. Virga izveidoja solo projektu “Virga Hard Orchestra”, kurā viņš spēlē vēl joprojām.