• Pirmdiena, 2019. gada 20. maijs
  • Vārda diena: Venta, Salvis, Selva
  • Rīgā +13.1°C, ZA vējš 1.8m/s, 770mm Hg, 53%
LSM Bērnistaba

Šovakar norisināsies pirmais Eirovīzijas pusfināls

Eirovīzija

Šovakar, 8. maijā, Portugāles galvaspilsētā Lisabonā notiks pirmais 63. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa pusfināls, kurā piedalīsies 19 valstis. Pasākums tiešraidē no pl. 22:00 būs vērojams LTV1, kā arī tiešsaistē Latvijas televīzijas mājas lapā.

Pirmajā pusfinālā par iekļūšanu finālā cīnīsies Azerbaidžāna, Islande, Albānija, Beļģija, Čehija, Lietuva, Izraēla, Baltkrievija, Igaunija, Bulgārija, Maķedonija, Horvātija, Austrija, Grieķija, Somija, Armēnija, Šveice, Īrija un Kipra.

Lielajam finālam, kas norisināsies sestdien, 12. maijā, kvalificēsies tikai desmit valstis. Latvijas pārstāve Laura Rizzotto piedalīsies otrajā pusfinālā, kas notiks ceturtdien, 10. maijā.

Šīvakara TV tiešraidi vadīs četras portugāļu TV sejas - Filomena Kautela, Silvia Alberto, Daniela Rua un Katarina Furtado.

Detalizētiem pirmā pusfināla balsošanas rezultātiem varēs izsekot šeit: https://eurovision.tv/event/lisbon-2018/first-semi-final/participants

Kā var balsot?

Šovakar balsot var pirmā pusfināla valstis, kā arī Spānija, Lielbritānija un Portugāle.

Balsošana  tiks atklāta pēc visu pirmā pusfināla dziesmu izskanēšanas un ilgs aptuveni 15 minūtes.

Balsot varēs oficiālajā Eurovision lietotnē, pa tālruni un sūtot SMS. Balsojot aplikācijā, ikviens saņems pateicības sveicienu no mākslinieka, par kuru nobalsots.

Lejupielādē oficiālo Eirovīziijas lietotni!

Balsot var līdz pat 20 reizēm, bet nevar balsot par valsti, kurā atrodas. Televīzijas skatītāju balsojums veido 50% no rezultātiem.

Otrus 50% šīvakara rezultātu jau vakar vakarā noteikusi profesionāla žūrija, vērojot pirmā pusfināla ģenerālmēģinājumu. 

 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!