• Piektdiena, 2020. gada 14. augusts
  • Vārda diena: Zelma, Zemgus, Virma
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

«Sirmais. Kulta ēdieni». 6. sezona. 4. - 7. sērija

Sirmais. Kulta ēdieni

4. sērija. Šveice

Ceturtais «Kulta ēdienu» stāsts būs par nāciju, kas zina, kā pienu pārvērst zeltā - caur tradīciju kopšanu, cieņu pret dabas likumiem, savu un citu darbu, pret laiku un kvalitāti.

 

Viesosimies Šveicē un iepazīsim izcilos Šveices sierus, pagatavosim dažus mītiskus ēdienus no šiem sieriem, pagaršosim arī Šveices šokolādi un uzcepsim pašlasītus ēdamkastaņus.

Bet pāri visam būs sierēdiena - fondī – īstās receptes meklējumi.

5. sērija. Peru

Eiropā un tostarp Latvijā viens no populārākajiem dārzeņiem ir tieši kartupelis.

Ir zināms, ka tas ir ieceļotājs, un kartupeļa dzimtās mājas atrodas gandrīz 12 000 km no mums- attālajā Peru. «Kulta ēdienu» sestās sezonas piektajā raidījumā paviesosimies četru kilometru augstumā Andu kalnos - vietā, kur radies superdārzenis, bez kura mūsu ikdiena nav iedomājama. Tur sastopsim vīrus, kuri audzē un pēta vairāk kā 4000 kartupeļu šķirnes. Turpat netālu uzzināsim arī, kā jaunāko laiku atradums - kvinoja - aug.

Limas restorānos un mājās pie vietējiem nobaudīsim īsti peruāniskus ēdienus, Kusko reģionā pagaršosim arī patieso peruāņu kulta ēdienu - jūrascūciņu, Titikakas ezerā kopā ar Cēzaru dosimies zvejā un medībās.

6. sērija. Madagaskara

Šokolāde varot darīt laimīgu un ceļojums uz leģendām apvīto Madagaskaras salu - iespējams, arī.

Tur augot labākie kakao augļi pasaulē, gandrīz 80 procenti visas planētas vaniļas un sastopami tādi zvēri, kas nekur citur savvaļā nav ieraugāmi.

Paviesosimies paradīzes pludmalēs, pabrokastosim ar lemūriem, izsmaržosimies vaniļu, skalosim zeltu un metīsimies ar pilnu krūti kakao koku audzēs.

Kādi ēdieni mūs sagaida? - zibu gaļas steiks, rīsi Madagaskaras stilā un pāri visam šokolāde, šokolāde, šokolāde.

7. sērija. Somija

'Sirmais. Kulta ēdieni" sestās sezonas noslēdzošais raidījums aizvedīs mūs uz patiesu kulta vietu, pie īsteniem kulta personāžiem. Dosimies uz Somijas Lapzemi pie Ziemassvētku vecīša un ziemeļbriežu audzētājiem, lai tur baudītu saunas sildošo gaisu, uz aizsalušās Baltijas jūras drebinātos zemledus makšķerēšanas laikā un mielotos ar fantastiski gardo Lapzemes sieru ar kafiju un lāceņu ievārījumu. Noskaidrosim arī, kas par mošķiem ir kalakukko un memmis.

Būs aizraujoši!

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Anotācija

«Sirmais. Kulta ēdieni 4». Ungāru gulašs

Sirmais. Kulta ēdieni
Anotācija

«Sirmais. Kulta ēdieni 4». Izraēla

Sirmais. Kulta ēdieni
Anotācija

«Sirmais. Kulta ēdieni». Taivāna

Sirmais. Kulta ēdieni
Anotācija

«Sirmais. Kulta ēdieni 4». Austrija

Sirmais. Kulta ēdieni
Anotācija

«Sirmais. Kulta ēdieni 4». Maroka

Sirmais. Kulta ēdieni