• Sestdiena, 2020. gada 15. augusts
  • Vārda diena: Dzelde, Zenta, Zelda
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Daudz laimes, jubilār! Juris Lisners

Daudz laimes, jubilār!

Raidījums «Daudz laimes, jubilār!» aicina 8. septembrī nepalaist garām Andreja Volmāra sarunu ar Nacionālā teātra aktieri Juri Lisneru. Un ne jau mākslinieka apaļās – 60. jubilejas dēļ. Bet tās jaukās sajūtas dēļ, kas pārņem, satiekoties ar mierīgu un inteliģentu cilvēku.

Juris ir ļoti disciplinēts, uz interviju ierodas īsi pirms norunātā laika, joprojām sportiski vingrs un labprāt joko. Intervija veidojas viegli, un Juris pārsteidz ar lielisku stāstītāja prasmi.

Jaunībā, stalts un jauns sportists būdams, Juris Lisners nemaz nav sapņojis par aktiera karjeru, aizgājis tikai joka pēc un, sev par brīnumu, ticis uzņemts režisora A. Jaunušana kursā ar vislabākajām sekmēm. Mācījies kopā ar Daci Bonāti, Vizmu Ozoliņu-Kvēpu, Jāni Reini, Juri Rijnieku, Ēriku Vilsonu, Ilzi Rūdolfu, Ināru Slucku, kura tagad Juri labprāt izmanto savos režijas darbos.

«Mēs viens otram varam pateikt tādas lietas, ko citi neatļautos,» Juris komentē savas un Ināras uzticības pilnās attiecības. Ne velti I. Slucka Juri savulaik dēvējusi par savu skolotāju.

Kaut arī smalkjūtīgs un pazemīgs (šķiet, neviens sarunā ar Andreju Volmāru nav tik daudz slavējis savus amata brāļus un kolēģus, kā to viegli un dabiski dara Lisners), Juris pats ir viens no labākajiem mūsdienu Latvijas aktieriem, apveltīts ar lielisku intuīciju un stila izjūtu. Kritiķi spriež, ka aktierim vislabāk padodoties «nepareizie» cilvēki, tādi kā, piemēram, Oskars Vailds Dž. Dž. Džilindžera iestudētajā «Jūdas skūpstā». Par šo lomu Lisners saņem «Spēlmaņu nakts» Gada aktiera balvu, un režisors Edmunds Freibergs Jura spēli nosauc par izcili meistarīgu.

Raidījumā, kā vienmēr, varēs redzēt daudz interesantu aizgājušo gadu filmu, teātra izrāžu un LTV iestudējumu fragmentu. Un – nedzirdētus, tikai Juris Lisneram zināmus, aizkadru stāstus par E. Pāvulu, A. Jaunušānu, A. Liedskalniņu, Jura un citu Nacionālā teātra aktieru sportiskajiem piedzīvojumiem aktieru sporta spēlēs Ungārijā, par negulētām naktīm un Porziņģi, un vēl, un vēl.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

«Daudz laimes, jubilār!» Zane Jančevska

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» Žoržs Siksna 1

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Zane Jančevska

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Rita Trence

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Žoržs Siksna

Daudz laimes, jubilār!