• Trešdiena, 2020. gada 8. aprīlis
  • Vārda diena: Dana, Dans, Danute, Edgars
  • Rīgā +12.5°C, - vējš 0m/s, 767mm Hg, 46%
LSM Bērnistaba

Ciklā «Teātris.zip» Nacionālā teātra «Sieviete, kura nav uzmanības vērta»

Teātris.zip

Svētdiena, 8.novembrī, LTV7 plkst. 21 - raidījums «Teātris.zip», bet plkst. 21.30 - Nacionālā teātra izrāde «Sieviete, kura nav uzmanības vērta».

«Teātris zip» ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu turpina piedāvāt nesen iestudētas izrādes. Teātra programmu novembrī iesāk pirms diviem gadiem (2013.gadā) Nacionālā teātrī režisores Indras Rogas iestudētā Oskara Vailda „Sieviete, kura nav uzmanības vērta”.

Oskars Vailds (1854-1900) ir viens no pazīstamākajiem Viktorijas laika Anglijas dramaturgiem. Spilgts estētisma un dekadences pārstāvis. Viņu dēvēja par dendiju, un viņa likteni savulaik izspēlēja Nacionālais teātris izrādē „Jūdasa skūpsts”, kas arī tika rādīta ciklā «Teātra.zip».

Latviešu teātra vēsture bagāta ar šī izaicinošā dramaturga iestudējumiem. Lai atceramies pirms 20 gadiem iestudēto „Doriana Greja ģīmetni” Jaunajā Rīgas teātri, kā arī lugas „Ideāls vīrs”, ”Salome”, „Cik svarīgi būt nopietnam” un „Lēdijas Vindermīras vēdeklis” iestudējumus Latvijas teātros. Tie visi bijuši vizuāli krāšņi.

Arī „Sieviete, kura nav uzmanības vērta” sniegs patiesu acu baudu, vērojot kostīmu mākslinieces Lienes Rolšteinas tērpu izdomu lielajam aktrišu ansamblim. Rolšteina tika nominēta 2012./2013. gada sezonas  «Spēlmaņu nakts» balvai kategorijā «Gada kostīmu māksliniece».

Kaut arī luga rakstīta pirms vairāk nekā simts gadiem, tās tēma par „glamūrīgo” sabiedrību, tās izlikšanos un sevis izrādīšanu skan itin aktuāli.

Pirms izrādes «Teātra.zip» vadītājs Ojārs Rubenis tiksies ar Ditu Lūriņu, Egilu Melbārdi un Arturu Krūzkopu.

 

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!