• Piektdiena, 2021. gada 7. maijs
  • Vārda diena: Henrijs, Jete, Henriete, Enriko
  • Rīgā migla, +5 °C, DR vējš, 3,09m/s
LSM Bērnistaba

«Daudz laimes, jubilār!» Ainārs Ančevskis

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār!» šīs svētdienas viesis – Nacionālā teātra aktieris Ainārs Ančevskis.

Teātra mājas lapā par aktieri teikts: «Aināra stiprā un vājā kārts vienlaikus ir viņa labestība, kas izpaužas varoņlomās un aizrauj līdzi skatītājus, pārsteigtus, ka tāds gaišums kādā cilvēkā mūsdienās vēl pastāv. Bet dažbrīd labestība traucē izprast no sevis atšķirīgus cilvēkus un liek izvēlēties spilgtu raksturu, aiz kura paslēpties. Aiz «maskas» Ainārs prot izspēlēties kā reti kurš, jo viņam ir spoža humora izjūta. Turklāt viņš lieliski dzied, ko apliecina lielais lomu klāsts muzikālajās izrādēs.»

Aktiera varēšanu apliecina arī balvas: 2001. gadā, jau tūlīt pēc augstskolas absolvēšanas – nominācija kategorijā «Labākais jaunais skatuves mākslinieks» par Frīdriha lomu («Leģenda par kādu mūžu»), Paspartū lomu («80 dienās apkārt zemeslodei») un Makša lomu («Svenson, Svenson»). 2002. gadā – atkārtota «Labākā jaunā skatuves mākslinieka» nominācija, šoreiz par Tomija lomu («Pepija»), Kalles lomu («Un rīt būs atkal jauna diena») un Kārlēna lomu («Skroderdienas Silmačos»). 2003. gadā nominācija «Gada aktieris otrā plāna lomā» par Belogubova lomu («Ienesīga vieta»).

Taču vairāk par profesionālās žūrijas balvām pašā karjeras sākumā, viņu godā iecēla LTV daudzsēriju videofilma «Likteņa līdumnieki», kur viņi tandēmā ar Nacionālā teātra kolēģi Egilu Melbārdi (kurš ir arī Aināra kursa biedrs), Dailes teātra aktieri Intaru Rešetinu un JRT aktrisi Ingu Alsiņu savaldzināja visu Latviju. Joprojām, jau daudzkārt atkārtots, šis režisores V. Lejiņas veidotais latviešu tautas likteņstāsts ar brīnišķīgiem aktierdarbiem valdzina skatītāju tūkstošus.

Sarunā ar Andreju Volmāru daudz ļoti interesantu, jautru kuriozu gan no «Likteņa līdumnieku» filmēšanām, stāsti no dažādu izrāžu tapšanas aizkulisēm un arī ne tik priecīgas  Aināra bērnības atmiņas, kas gan, kā viņš pats saka «varbūt kādam šķiet traģiski, taču tā ir mana dzīves pieredze, kas mani izveidoja par tādu, kāds esmu šodien».

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Daudz laimes, jubilār! Deniss Paškevičs

Daudz laimes, jubilār!

Daudz laimes, jubilār! Aktieris Lauris Dzelzītis 1

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Kino režisors Rolands Kalniņš

Daudz laimes, jubilār!
Anotācija

«Daudz laimes, jubilār!» Deniss Paškevičs

Daudz laimes, jubilār!

«Daudz laimes, jubilār» Režisors Varis Brasla

Daudz laimes, jubilār!