• Svētdiena, 2019. gada 18. augusts
  • Vārda diena: Liene, Helēna, Elena, Ellena, Liena
  • Rīgā +21.6°C, D vējš 2.2m/s, 758mm Hg, 58%
LSM Bērnistaba

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Fiksās laulības»

Aizliegtais paņēmiens

Cik ātrā laikā var dot «Jā» vārdu Dieva priekšā? Kristīgo konfesiju kanoni prasa mēnešus, bet realitātē laulāties var kaut pēc nedēļas. Ziedojumu vietā - konkrēti cenrāži un viss var notikt. Dubultmorāle baznīcu izpildījumā.

Komentāri (9)

Juris Timmermanis
Pusotra miljona kristiešu uz papīra, nevis faktiski, labi, ja kādi 15 vai 10 % ir tādi pēc būtības. Nu neesi tu vēl nekāds kristietis, ja tikai sevi par tādu uzskati, bet dzīvo kā pagāns... nemaldini tautu, jo tā tiek radīds malīgs priekštats arī par kristiešiem, kuri tādi nav. Tas ka mūsu valstī zemā garīgā līmeņa dēļ devalvējas it viss, tas nav nekas jauns... Tā sanāk kad dzīvo kā sivēni aizgaldā kā reiz bija minējis viens no priesteriem: "te sagājās kopā, te pašķirās,... aiziet pie citas padzīvo..." nav ne apziņas ne atbildības... kā lopiņi ar dabiskām prasībām un vairāk neko nevajg... Pareizi dasra tās baznīcas un draudzes, kuras mudina cilvēkus pieiet šai lietai nopietni un ar atbildību, savādāk cilvēki pierod izdarīties kā truši...
Arnis Vilemsons
Ja cilvēki izsaka vēlēšanos kristīties,iesvētīties laulāties - ieiet viņu sirdīs un domās garīdzniekam nav iespējams un noteikt KĀPĒC viņi to vēlas!
Juris Timmermanis
Garīdznieks pats gasn nespēj ielūkoties otra cilvēka sirdī, bet Dievs gan var garīdzniekam atklāt šīs lietas, ja viņš patiesi ir garīdznieks, tā ka nevajag pārspīlēt ko nezin.
Gita Morris Vāgenheima
Jau agrāk esmu komentējusi, ka šādus raidījumus veidojot vispirms rūpīgi jāiepazīstas ar LV Likumiem - šajā gadījumā - Reliģisko organizāciju likumu, kurā teikts:
(1) Latvijas Republikā valsts ir atdalīta no baznīcas. [...]
(2) [...] Valstij un pašvaldībām un to institūcijām, kā arī sabiedriskajām un citām organizācijām nav tiesību iejaukties reliģisko organizāciju reliģiskajā darbībā.
Un - 7. pantā norādīts, ka reliģiskām organizācijām ir bezpeļņas statuss un kā tādas tās reģistrējamas Uzņēmumu reģistrā.
Tātad vienīgais, par ko būtu bijis jāraizējas valsts TV raidījuma veidotājiem, būtu, vai baznīcas izsniedz kvītis par ziedojumiem un deklarē ziedojumus, kā arī izdevumus [ērģelnieku honorārus; mācītāja algu; ziedu rotājumus; komunālos maksājumus, u.tml.] VID-am.
Laulību "fiksēšana" ir baznīcas iekšēja lieta un jaunā pāra gaumes un sirdsapziņas jautājums. Proti, vai mēs gribam laulāties baznīcā dēļ atmosfēras vai mūsos pēkšņi ir modusies patiesa reliģiozitāte. (Skat. Filipa Bob
Gita Morris Vāgenheima
(Skat. Filipa Bobinska komentāru.)
Nav izslēgts, protams, ka raidījuma veidotājus samulsināja pretruna starp Reliģisko organizāciju likuma 5. pantu - "LR-ā valsts ir atdalīta no baznīcas" - un Satversmes preambulu, kur "kristīgās vērtības" ir izceltas kā Latvijas identitātes sastāvdaļa.
Liga Aboltina
Kad izlasīju šī raidījuma anotāciju un saku klausīties raidījumu, bija sajūta, ka nupat nupat izdzirdēšu kaut ko ārkārtīgi negatīvu. Jūtos gandarīta, ka noskatījos visu raidījumu un ka kārtējo reizi varu priecāties un secināt: "Dieva roka nav par īsu." Lai kāda bija raidījuma sākotnējā ideja, galu galā šajā raidījumā izskanēja spēcīga un domāt mudinoša informācija gan saistībā ar pāru attiecībām, ārlaulības attiecībām, gan laulībām. Katrs šajā raidījumā izdzirdēs ko savu, bet, kas vēlēsies sadzirdēt, noteikti dzirdēs arī ko vērtīgu, varbūt pat dzīvi izmainošu. Prieks par uzaicinātajiem inteliģentajiem un kompetentajiem komentētājiem.
:) Prieks, ka noskatījos raidījumu, nevis tikai spriedu pēc internetā pieejamajiem komentāriem.
FilipsBobinskis
Problēma ir pilnīgi citur nekā to uzsvēra raidījuma veidotāji - nevis pārāk ātrā salaulāšanā (neviena ticības norma neliedz salaulāt kaut vai nākamajā brīdī pēc šāda lūguma izteikšanas), bet gan pārāk ātrā uzņemšanā draudzē. Nesagatavotu un, iespējams, nemaz neticošu cilvēku formāla nokristīšana, iesvētīšana, lai tik šie varētu laulāties konkrētā baznīcā, ir bezatbildība no konkrētu mācītāju puses.
Vilnis Cīrulis
Situācija Latvijas baznīcās par to cik formāla vai neformāla ir iesvētes mācība nav zināma. Un diez vai to var vispār izpētīt. Un kuri ir tiesīgi laulāties baznīcā nosaka pēc formāliem kritērijiem, nevis pēc tā vai dievkalpojuma laikā slauka acis nēzdodziņā.
Harijs Vaišļa
Es gan vēl esmu ticis tikai līdz pusei raidījuma, vienkārši nepatīkami skatīties, bet vai pie Jura Rubeņa raidījuma veidotāji bija? Ja ne - kamdēļ noniecina?

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Intervija ar Ievu Jaunzemi (VID) un Kristīni Rožkalni (Kinfield)

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens 6

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

3. jūnija «Aizliegtais paņēmiens»

Aizliegtais paņēmiens

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Ceļš uz centru»

Aizliegtais paņēmiens
Anotācija

Aizliegtais paņēmiens. Operācija: «Ceļš uz centru»

Aizliegtais paņēmiens