• Otrdiena, 2020. gada 29. septembris
  • Vārda diena: Mihails, Miķelis, Mikus, Miks
  • Rīgā +14.0°C, - vējš 0m/s, 761mm Hg, 86%
LSM Bērnistaba

Mākslas filma. «Beļģu karalis»

Spēlfilmas

«Beļģu karalis» ir ceļojuma filma par apburto karali, kurš pamostas reālajā pasaulē. Karalis Nikolass Trešais ir vientuļnieks, un viņam šķiet, ka paša dzīve nekam neder. Viņš dodas valsts vizītē kopā ar britu režisoru Dankanu Loidu – karaļnams pasūtījis dokumentālu filmu, kurai  jāuzspodrina diezgan pelēcīgais monarha tēls.  

Pēkšņi delegācija uzzina, ka Beļģijas dienviddaļa Valonija pasludinājusi neatkarību. Karalim nekavējoties jāatgriežas mājās, lai glābtu karaļvalsti! Viņš paziņo, ka nu reiz pats sacerēs savu runu. Visi pošas ceļā, bet sākas spēcīga Saules vētra, gaisa telpa tiek slēgta, saziņas līdzekļi nedarbojas. Neviena lidmašīna nepaceļas gaisā, nav iespējams piezvanīt. Nelaime nenāk viena – Turcijas drošībnieki noraida karaļa priekšlikumu doties mājup pa zemes ceļu. Karalim ne prātā nenāk gaidīt, kad vētra beigsies. Loids, sajutis vēsturisku iespēju, izgudro visai apšaubāmu evakuācijas plānu ar skaistām kleitām un bulgāru dziedātājām.

Sākas viņu slepenā Balkānu odiseja, ceļojums, kurā netrūkst kļūmīgu situāciju, pārsteidzošu tikšanos un gaistošu prieka mirkļu. Filma angļu, flāmu, franču valodās.

(King of the Belgians)

Beļģija, Nīderlande, Bulgārija, 2016

Komēdija, Drāma

Garums: 94 min.

Režisori:  Peters Brosens, Džesika Vudvorsa.

Lomās:  P. van den Begins, L.Deveja, T. de Vogts

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Vīns un vējš. Drāma

Spēlfilmas
Anotācija

TV PIRMIZRĀDE! Romantiska filma. «Ugunīgā Marija. Visu vai neko»

Spēlfilmas

Drāma. «Billija Kukuka: Margo jāpaliek»

Spēlfilmas