• Sestdiena, 2021. gada 16. janvāris
  • Vārda diena: Lida, Lidija
  • Rīgā skaidrs, -14 °C, A vējš, 2,06m/s
LSM Bērnistaba

Telavivas Expo arēnā atsākas Eirovīzijas mēģinājumi

Eirovīzija

Šodien, 9. maijā, Izraēlā atsākas 42. starptautiskā Eirovīzijas dziesmu konkursa mēģinājumi. Uz skatuves atkārtoti kāps 15 valstis, kuras piedalās 1. pusfinālā. Vakar, 8. maijā, «Expo Tel Aviv» arēna bija slēgta, jo visā valstī tika atzīmēta oficiālā atceres diena «Yom HaZikaron».

Otrajā mēģinājumu fāzē tiek pieslīpēti kameru leņķi, skatuves strādnieki trenējas dažādu rekvizītu uznešanā un nonešanā, lai TV šova tiešraides laikā tas neaizņemtu vairāk kā dažas sekundes, kā arī turpinās darbs pie video un gaismu šova.

Pirms priekšnesums tiek parādīts TV ekrānos un to pirmo reizi ierauga starptautiskā žūrija un pusfinālu skatītāji, katrai dalībvalstij mēģinājumos tiek dotas aptuveni 40 minūtes laika, lai trīs reizes izmēģinātu savu skatuves priekšnesmu un ar TV producentu komandu apspriestu nepieciešamās izmaiņas, uzlabojumus un tamlīdzīgi.

Atgādinām, ka 1. pusfināls LTV1 būs skatāms 14. maijā pulksten 22:00, bet 2. pusfināls ar Latvijas pārstāvju grupas «Carousel» uzstāšanos - 16. maijā pulksten 22:00.

Otro mēģinājumu grupa «Carousel» arēnā aizvadīs rīt, 10. maijā, bet dienu pirms 2. pusfināla jeb 15. maijā notiks vēl divi ģenerālmēģinājumi. Otro no tiem trešdienas vakarā vērtēs starptautiskā žūrija, kuras sastāvā ir mūzikas industrijas eksperti no 41 dalībvalsts. Šīs žūrijas balsojums dos 50% no kopējā punktu skaita. Pēc tam 16. maijā sekos vēl tikai viens ģenerālmēģinājums, kurā «Carousel» varēs sagatavoties savam startam vērienīgākajā TV tiešraidē pasaulē.

Tās 6 valstis, kas jau ir kvalificējušās dalībai finālā, proti, «lielais piecinieks» - Francija, Vācija, Itālija, Spānija un Apvienotā Karaliste, kā arī organizatori Izraēla, savus konkursa priekšnesumus pirmo reizi izmēģinās rīt, 10. maijā, bet otro reizi - 12. maijā.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Eirovīzija 2020: Eiropa staro!

Eirovīzija

Eirovīzija 2020. Studijā Samanta Tīna

Eirovīzija

Vasil – You (ZIEMEĻMAĶEDONIJAS REPUBLIKA)

Eirovīzija

Senhit – Freaky! (SANMARĪNO)

Eirovīzija

Hurricane - Hasta La Vista (SERBIJA)

Eirovīzija