• Trešdiena, 2020. gada 26. februāris
  • Vārda diena: Mētra, Evelīna, Aurēlija
  • Rīgā 0.0°C, - vējš 0m/s, 739mm Hg, 0%
LSM Bērnistaba

Dziesmu un deju svētki skolēna acīm. Trešā diena

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

Skolēni ir ne tikai dalībnieki, bet arī apmeklētāji šajos Dziesmu un deju svētkos. Vai tie ir saistoši jauniešiem? Kas skolēniem vislabāk patīk no svētku pasākumiem un ko viņi novērtē vislabāk? Ieskaties XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku norisēs ar Rīgas 3. Valsts ģimnāzijas 9. klases skolnieces Elizabetes Andersones acīm, lasot viņas ikdienas piezīmes un skatot uzņemtās fotogrāfijas, ceļojot pa svētku norises vietām kopā ar Latvijas Televīzijas filmēšanas grupu!

Nu jau svētki uzņēmuši tādus apgriezienus, ka pat nav iespējams apmeklēt visus pasākumus! Kopumā trešo svētku dienu varētu nosaukt par dziedāšanas dienu, jo, vismaz kopīgi ar LTV filmēšanas grupu, nebijām nevienā deju pasākumā. Visi iespaidi un tikšanās bija ap un par koristiem.

Rīts iesākās ne gluži saulaini. Uz AB dambja mēs pamatīgi nosalām rīta lietus dēļ, un nemaz nelikās, ka diena būs kā svētkiem pienākas. Bet ātri vien jau bija klāt dienas pirmais pārsteigums. Mēs satikām 14 gadus vecu puisi, viņš ir salūtu dizaineris un programmētājs. Nils ir tikai gadu jaunāks par mani, bet tieši viņš ir tas, kurš veido dziesmu un deju svētku salūtu, kuru trešdienas vakarā varēja vērot krastmalā. Viņš soli pa solim pastāstīja un izrādīja, kas notiek pirms salūtu izšaušanas gaisā un kā dizainē salūtu parādes. Manuprāt, lielākā daļa cilvēku pat nav aizdomājušies, kā vispār notiek salūtu parādes un kā panāk to, ka tās ir tieši tādas, kā tās mēs visi redzam. Vismaz es pati nebiju par to tā domājusi.

Tajā pašā laikā visu dienu Rīgas Latviešu biedrības namā un Mūzikas akadēmijā koru konkursā varēja dzirdēt labākos no labākajiem koristiem no visas Latvijas. Katrs koris bija kārtīgi piedomājis pie sava kopskata, jo katram korim bija kas savs, piemēram, kāds no koriem bija ar līdzīgiem matu sakārtojumiem, bet tajā bija ievītas puķes, padarot to krāšņu un spilgtu. Bet protams, tas ir tikai viena kora izskats, katram tas bija citādāks un atšķirīgs. Taču interesantākās bija koristu emocijas pēc uzstāšanās. Tās bija pilnībā atšķirīgas: daži raudāja no laimes, bet citi — šķita, nograuzīs no satraukuma sev visus nagus. Tas bija tiešām kas neredzēts, kā konkurss ne tikai aizkustina pašus koristus, bet arī saliedē tos.

Bet ar to vien bija par maz šai dienai. Varbūt no malas tautas mūzikas koncerts "Lai balstiņas tālu skan!" neizklausās tik iespaidīgi, kā tas bija īstenībā. Un bija! Skaņas, kuras jaunieši radīja no saviem mūzikas instrumentiem bija tiešām pārsteidzošas ar savu skanējumu. Tās likās tiešām neatkārtojamas un viennozīmīgi lika visai manai skaņu sajūtu pasaulei sagriezties kājām gaisā — it sevišķi ventspilnieku mazo meitenīšu zvanu skanējums to pilnībā panāca.

Nogurdinoša, bet pilnu iespaidu diena, kas vēl joprojām neļauj aizmirst par sevi. Manuprāt, tieši šī diena man deva visvairāk svētku sajūtas, tās mani tiešām aizrāva un paķēra sev līdzi svētku pasākumos. Bet man ir aizdomas, ka tā varēju un varēšu teikt par katru dienu šajos svētkos.

Pievienot komentāru

Pievienot atbildi

Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai Twitter profilu!

Dziesmu un deju svētki skolēna acīm. Septītā diena

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Noslēguma koncerts «Manā dziesmā tu...» 9

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Svētku dienasgrāmata, 7. diena 1

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Svētku gājiens «Ābēcēdē...ūvēzēžē»

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki

XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki. Svētku gājiens «Ābēcēdē...ūvēzēžē» 2

XI Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki